Nové číslo časopisu ASB: Digitálnejšie stavebníctvo? Bude to výzva

Stredná Európa začína uvoľňovať pandemické reštrikcie ohľadom bezpečnosti, ale negatívne ekonomické dopady koronakrízy ešte len prídu.

Nevyhne sa im ani stavebníctvo na Slovensku, ktoré čakajú neisté časy. Preto sme v časopise ASB pripravili po veľkej ankete s poprednými developermi a architektmi na Slovensku (ASB 4/2020), aj anketu s veľkými výrobcami stavebných materiálov. Stavebná produkcia sa spomalila, zhodujú sa zástupcovia výrobcov a my sme sa ich pýtali aké opatrenia boli nútení prijať významní výrobcovia a predajcovia stavebných materiálov a ako sa táto situácia odrazí v najbližších mesiacoch v oblasti stavebných zákaziek?

Rubrika Fokus však predstavuje aj ďalšie aktuálne projekty počas pandémie – či už mestský vlak v Bratislave a jeho zázemie alebo veľkú výzvu v podobe digitalizácie stavebníctva. Nechýbajú pravidelné rubriky Projekty, Realizácie, Malá achitektúra, Dizajn a Konštrukcie, ktoré predstavujú zaujímavé pripravované projekty, hotové realizácie väčšieho, ale aj komornejšieho rozmeru, či inšpiratívne interiéry.

ASB 2020 05

 

A výber šéfredaktora? Povedľa aktuálnych tém vo Fokuse, ktorý dopĺňa aj polemický text prof. Jána Bahnu ohľadom Novej električky v Bratislave by som upozornil tentokrát na rubriku Aktuálne, kde je hneď niekoľko zaujímavých článkov.

Začnime napríklad vyhlásením výsledkov Office roka 2019, čiže najkrajšími kanceláriami na Slovensku, Pražské centrum architektúry a mestského plánovania CAMP hostilo už 10. ročník architektonickej súťaže pre študentov vysokých škôl Superstudio 2020 a nachádza sa tu aj veľmi osobný nekrológ za Vladimírom Dedečkom od architekta Petra Žalmana.
Príjemné čítanie a teším sa na lepšie časy!

Prelistujte si digitálne vydania časopisu ASB. Vzhľadom na aktuálnu situáciu sprístupňujeme plnú verziu časopisu úplne bezplatne.