bory sa chcu stat novou mestskou stvrtou bratislavy
Galéria(5)

Bory sa chcú stať novou mestskou štvrťou Bratislavy

Partneri sekcie:

V júni 2013 spustila skupina Penta medzi bratislavskými mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves výstavbu obchodno-zábavného centra Bory Mall. Uskutoční sa v dvoch etapách, prvá by mala byť ukončená koncom budúceho roka. Celková investícia bude vyššia ako 150 mil. eur.

bory sa chcu stat novou mestskou stvrtou bratislavy 7284 big image
leasing layout lgf 1np 130925 no logo big image
130904 bory ext 01final big image
leasing layout gf 2np 130925 no logo big image
V jarných mesiacoch prebiehali zemné práce, výstavba sietí a komunikácií, v súčasnosti sa už uskutočňuje výstavba samotného obchodno-zábavného centra Bory Mall. V prvej etape projektu vznikne vyše 50-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy, pričom v súčasnosti je s nájomcami dohodnutá na prenájom viac ako polovica. Po ukončení prvej etapy je plánovaná ďalšia výstavba.

V Bory Mall budú mať prevádzku napríklad: H & M, Lindex, New Yorker, Intersport, A3 sport, Alltoys, Billa, Panta Rhei a ďalšie predajne, veľké fitness centrum. Pripravuje sa aj široká ponuka služieb a občerstvenia. Súčasťou bude aj koncept pre deti, umiestnený v interiéri aj v exteriéri. V lokalite Bory, v ktorej bude centrum postavené, je už vybudovaná infraštruktúra, komunikácie i okružné križovatky.

Lokalita je tak pripravená na výstavbu ďalších obchodov. Prvým, ktorý tu bol vybudovaný, je Metro Cash & Carry. V apríli 2013 bol otvorený Hornbach zameraný na stavbu a záhradu. Ďalšie prevádzky, ktoré sú v súčasnosti vo fáze vybavovania povolení potrebných na výstavbu, sú Decathlon a Merkury Market. Projekt Bory má ambíciu stať sa novou mestskou štvrťou Bratislavy, ktorá rozšíri mesto smerom na severozápad a prinesie do spádovej oblasti doteraz chýbajúce možnosti nakupovania a trávenia voľného času. Ide o prvý development takéhoto rozsahu na Slovensku.

Spája v sebe možnosti nákupu, miesto na relax, občiansku vybavenosť, administratívne priestory a rezidenčné komplexy. Projekt sa uskutoční v dvoch etapách na území s rozlohou 220 hektárov. Skladá sa z komerčnej zóny Bory Stores, obchodno-zábavného centra Bory Mall a rezidenčnej štvrte Bory Home. Nákupné centrum Bory Mall bude slúžiť obyvateľom mestských častí Devínska Nová Ves, Lamač, Dúbravka, ale aj zákazníkom zo Záhorskej Bystrice, Devína i priľahlého Záhoria.

    BORY MALL
    Miesto: lokalita Bory medzi mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves
    Investor: Penta/Bory Mall
    Architekt: Massimiliano Fuksas
    Začiatok výstavby: 1/2013
    Ukončenie výstavby: 10/2014
    Celková investícia: asi 150 mil. eur
    Zastavaná plocha budovy: asi 48-tis. m2
    Úžitková plocha: asi 115-tis. m2
    Prenajímateľná plocha: 53-tis. m2

TEXT: ĽUDOVÍT PETRÁNSKY
VIZUALIZÁCIE, DOKUMENTÁCIA: PENTA INVESTMENTS

Článok bol uverejnený v časopise ASB.