Arena Centar bude jedno z najväčších obchodných centier v Chorvátsku
Galéria(4)

Arena Centar bude jedno z najväčších obchodných centier v Chorvátsku

Hlavné mesto Chorvátska Zagreb sa nadýchlo na veľké realitné projekty. Akousi vlajkovou loďou najbližšieho obdobia nepochybne bude Arena Centar situovaná na predmestí chorvátskej metropoly. Tá má patriť k najväčším a najmodernejším obchodným a zábavným centrám v regióne. Oficiálne otvorenie celého projektu v hodnote 220 miliónov eur sa predpokladá na jar roku 2010.


Výsledok spolupráce domácich a zahraničných architektov združených v kanceláriách UPI-2M a Design International ponúkne úctyhodných 175 000 m2 plochy, na ktorej nebudú chýbať všetky prevádzky a služby známe aj z nášho prostredia. Okrem iného aj 10 veľkých obchodných prevádzok, 200 stredných a malých obchodov, hypermarket na ploche 10 000 m2, multiplexové kino s deviatimi premietacími sálami, ako aj mnoho ďalších zariadení na zábavu a gastronomických služieb. K dispozícií bude aj 3 500 parkovacích miest, z ktorých 3 000 bude na jednom poschodí podzemnej garáže.

„Cieľom našej spoločnosti je vybudovať nové miesto stretávania sa obyvateľov Záhrebu a jeho okolia. Arena Centar reprezentuje najdôležitejšie architektonické riešenie juhozápadného Záhrebu a bude mať pozitívny dosah na rozvoj modernej infraštruktúry a komunity v tejto časti mesta,“ povedal predseda predstavenstva TriGranit Sándor Demján.

Arena Centar bude prvé obchodné centrum v Európe, kompletne prispôsobené potrebám občanov s telesným postihnutím vrátane nevidiacich. Komplex bude mať zvukovú signalizáciu vo výťahoch, letáky s plastickými pôdorysmi poschodí a na jednotlivých poschodiach vodiace prvky, ktoré uľahčia pohyb nevidiacich. Zároveň budú všetci prenajímatelia pravidelne oboznamovaní s potrebami ľudí s telesným postinutím.

Arena Centar
Miesto: Záhreb – časť Lanište, Chorvátsko
Investor: TriGranit Development Corporation
Architekti: UPI-2M, Design International
Začiatok výstavby: 09/2008
Koniec výstavby: jar 2010
Celkové investície: 220 mil. EUR
Celková plocha: 175 000 m2
Prenajímateľná plocha: 60 000 m2

(pet)
Vizualizácie: TriGranit Development Corporation