Nový park v Karlovej Vsi

V Karlovej Vsi vznikne multifunkčný park so skateparkom aj dažďovou záhradou

Vytvorenie parku na Karloveskej ulici zabezpečuje MIB v spolupráci s mestskou časťou a magistrátom.

V bratislavskej Karlovej Vsi vznikne multifunkčný park pre deti aj športovcov. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB) Marcela Glevická. „Pri zrekonštruovanej Dúbravsko-Karloveskej radiále na Karloveskej ulici vznikne park s rôznymi možnosťami športových aktivít pre rôzne vekové kategórie, od skateparku, až po parkour preliezačky,“ uviedla hovorkyňa.

„Park bude poskytovať rôzne príležitosti, ako si môže človek zašportovať alebo oddýchnuť,“ dodala a tiež povedala, že k sakurovej aleji pribudne dažďová záhrada. Vytvorenie multifunkčného parku na Karloveskej ulici zabezpečuje MIB v spolupráci s mestskou časťou Karlova Ves a magistrátom hlavného mesta.

Na nevyužitom pozemku

„Pozemok v minulosti nemal žiadnu špecifickú funkciu, mestská časť Karlova Ves na mieste plánovala vybudovať park. Práce na stavbe nového parku by mali byť zrealizované v priebehu roka 2021,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že celý park je riešený v horizontálnom rozmiestnení viacerých športových stanovísk.

„Park je ohraničený bežeckou dráhou, vo vnútri bude skatepark s tribúnou na sedenie, cross-fit alebo parkour plocha. Na opačnom konci bude detské ihrisko so šmýkačkou alebo malým tunelom pre najmenších,“ doplnila.

„Zaujímavým prvkom v parku je takzvaná dažďová záhrada. Bude prirodzene oddeľovať vodný spád na hranici parku od jeho ostatných funkcií. V dažďovej záhrade bude vysadená zeleň, ktorá dokáže zniesť aj veľké množstvo vody, ktoré sa tu bude v čase prívalových zrážok zhromažďovať a postupne vsakovať,“ povedala riaditeľka sekcie tvorby mestských priestorov Natália Puschmannová.

Do parku sa bude vchádzať cez sakurovú aleju. „V marci tohto roku sa na mieste vysadili sakury darované japonským veľvyslanectvom v rámci projektu 10 000 stromov. V rámci projektu bude môcť mesto vysadiť ďalších 27 stromov,“ doplnil MIB.

© SITA Slovenská tlačová agentúra