image 91927 25 v1
Galéria(6)

Do súťaže Rodinný dom VELUX sa zapojil rekordný počet študentov

Počas slávnostného vyhodnotenia, ktoré sa konalo 13. júna 2017 v Bratislave, porota udelila prvé tri miesta, štyri zvláštne ocenenia, Cenu zamestnancov VELUX a aj Cenu pre školu s najvyšším počtom odovzdaných prác.

1.miesto Denis Zeman Trnava
2.miesto Juraj Stetiar Zilina
3.miesto Ester Vanova Adam Tomik Bratislava
RD VELUX vyhlasenie1
RD VELUX vyhlasenie2

Už po deviatykrát prebehla na Slovensku súťaž Rodinný dom VELUX, nad ktorou preberá každý rok záštitu Štátny inštitút odborného vzdelávania. Prostredníctvom tejto aktivity si môžu zmerať sily študenti stredných odborných škôl v tvorbe projektov rodinných domov s ohľadom na dostatočné presvetlenie. V objekte by navyše malo byť zabezpečené optimálne vnútorné prostredie, pričom autor musí brať ohľad na energetickú hospodárnosť riešenia.

Každým rokom počet registrácií do súťaže stúpa. Do deviateho ročníka súťaže sa registrovalo približne 200 študentov z 15 stredných škôl. Do celoslovenského kola postúpilo dokopy 59 projektov.

Z rastúceho počtu účastníkov sa tešia aj organizátori – či už zástupcovia firmy VELUX alebo Štátneho inštitútu odborného vzdelávania. „Sme veľmi radi, že táto súťaž má medzi študentmi takýto úspech a každoročne sa stretávame v takom hojnom počte. Nie je to však len o kvantite; študenti tvoria aj naozaj kvalitné projekty,“ hovorí Peter Vrablec, obchodný riaditeľ spoločnosti VELUX pre Slovenskú republiku.

Sponzorský dar pre školu v hodnote 300 eur získala Stredná priemyselná škola stavebná a geodetická v Bratislave s počtom prác 23.

Prvé miesto spolu s odmenou 400 eur si odniesol projekt s názvom PK:B, ktorého autorom bol Denis Zeman zo Strednej priemyselnej školy stavebnej Dušana Samuela Jurkoviča v Trnave. Vedúcou práce bola Ing. Zuzana Mištinová.

Druhé miesto a k tomu 250 eur získal Juraj Štetiar zo žilinskej Strednej priemyselnej školy stavebnej. Autor do súťaže prihlásil projekt s názvom HELIOS a konzultoval ho s Ing. arch. Ľubomírou Buchovou, s Ing. Evou Kucharovou a s Ing. Marcelom Zsókom, PhD.

Tretie miesto a finančnú odmenu 150 eur si z vyhodnotenia odniesla dvojica autorov Ester Vaňová a Adam Tomík s projektom HOLDEN. Študenti študujú na Strednej priemyselnej škole stavebnej a geodetickej v Bratislave. Konzultantkou projektu bola Ing. arch. Mária Brondošová.

Porota udelila aj štyri zvláštne ocenenia, ktoré si medzi seba rozdelili finančnú odmenu v hodnote 100 eur.

Foto: Martin Matula
www.velux.sk