BIM

Národná BIM konferencia bude tento rok prístupnejšia. Uskutoční sa hybridne

Kam sa posunulo projektovanie v BIM na Slovensku? Aké sú skúsenosti s využívaním nástrojov BIM? Na tieto a ďalšie otázky odpovie pripravovaný 6. ročník Národnej BIM  Konferencie, ktorú organizuje BIM asociácia Slovensko (BIMaS) v spolupráci s vydavateľstvom JAGA.

Na Slovensku, ale aj v zahraničí rezonuje BIM naprieč stavebníctvom a vznikajú nové expertné skupiny, komisie, ktoré sa aktívne zaoberajú problematikou informačného modelovania stavieb a postupne sa pripravujú kroky k systematickej implementácii.

Národná BIM konferencia prináša pohľad na aktuálny stav implementácie na Slovensku pri využití v jednotlivých projektových fázach a zároveň pomáha identifikovať bariéry a nové výzvy, ktoré BIM prináša.

BIM Konferencia sa uskutoční v roku 2021 hybridne. Začne sa BIM Workshopom, ktorý bude 27.10.2021 on-line. Séria odborných príspevkov bude zameraná na konkrétne riešenia, ktoré poskytnú rôzne perspektívy na problematiku informačného modelovania stavieb pre denno-dennú prax.

„Sme presvedčení, že výberom tejto formy poskytneme takmer neobmedzenú kapacitu pre všetkých záujemcov o najväčšie BIM podujatie na Slovensku a zároveň budeme vedieť zabezpečiť časovo efektívny priebeh bez nutnosti cestovania pre všetkých účastníkov, bez ohľadu na región, v ktorom sa nachádzajú,“ vysvetľuje BIMaS.

Kontakt s odborníkmi​

Druhý deň – 28.10.2021 bude prebiehať hlavná časť – BIM Konferencia a BIM Expo v priestoroch Bratislavského hotela DoubleTree by Hilton. V pláne sú prednášky, ktoré riešia implementačné stratégie, nastavenie spolupráce s využitím integrovaného navrhovania, nevyhnutnú transformáciu myslenia, digitalizáciu stavebníctva a prípadové štúdie s pokročilým využitím BIM. Počas panelovej diskusie môžu účastníci získať odpovede od odborníkov na BIM zo Slovenska aj zahraničia.

BIM Expo prebieha počas oboch dní konferencie v prestávkových blokoch (on-line) a v rámci konferenčného dňa bude zaradená interaktívna prezentácia technologických a softvérových riešení a produktov, ktoré sú dostupné na Slovensku. Táto časť je produktovo orientovaná a pomáha účastníkom konferencie získať rýchly prehľad o aktuálnej situácii v BIM priemysle.

Pre Business partnerov je 28.10.2021 pripravený VIP priestor na nerušené B2B stretnutia s možnosťou sledovania BIM konferencie.