Partner sekcie:
  • Stavmat
  • STAT-KON

Novinky 2018 od spoločnosti Wienerberger slovenské tehelne

image 99506 25 v1

Spoločnosť Wienerberger slovenské tehelne v novom  cenníku s platnosťou od 1.3. 2018 predstavila množstvo noviniek snáď vo všetkých skupinách výrobkov.  Platí to aj pre tehly Porotherm T profi plnené minerálnou vlnou.  Sortiment tehál  Porotherm T profi bol rozšírený o tri nové produkty: Porotherm 25 T Profi a dve soklové tehly Porotherm  30 TS Profi a Porotherm  38 TS Profi

Tehly Porotherm 25 T Profi sú vhodné pre použitie do prvého radu obvodového muriva hrúbok 25, 30 alebo 38 cm cm s dodatočným zateplením alebo z tehál Porotherm T Profi hrúbky 30 alebo 38 cm. Vďaka tepelnoizolačným vlastnostiam tehál  sú tepelné straty v oblasti sokla minimálne a vnútorné povrchové teploty dosahujú dostatočné hodnoty, čo je prevenciou proti vzniku plesní.

Ďalšie dve novinky sú soklové tehly plnené minerálnou vlnou a majú označenie  Porotherm 30 TS ProfiPorotherm 38 TS Profi.  Od tehál Porotherm 30 T Profi a Porotherm 38 T Profi sa líšia tým, že v spodnej časti  – asi do výšky 50 mm – sú impregnované prípravkom proti nasiaknutiu vody. Sú určené na použitie do prvého radu muriva nielen z tehál plnených minerálnou vlnou ale aj z bežných brúsených a nebrúsených tehál. Soklové tehly majú význam najmä počas výstavby domu. Predstavujú ochranu muriva proti dažďovej vode, ktorá sa môže nahromadiť  na základovej doske.

Komentáre