Variabilné možnosti kreovania terás

uvodna foto 1
Zdroj: Deceuninck

Súčasná architektúra kladie značný dôraz na životné prostredie, moderné stavebné postupy či používanie ekologických a recyklovateľných materiálov. Twinson predstavuje ekologickú alternatívu k podlahám z dreva.

Terasy z drevoplastového materiálu Twinson sa hodia prakticky do každého projektu. Dokážu podčiarknuť osobitý charakter rezidenčnej i komerčnej výstavby. Sú spojením vysokokvalitného PVC a borovicového dreva pochádzajúceho z lesov s certifikátom PEFC, ktorý podporuje zachovanie biodiverzity.

1.
Kompozitný materiál je svojou flexibilitou ideálny pre vybudovanie terás rôznych rozmerov, farieb, ale aj organických či geometrických tvarov | Zdroj: Deceuninck

Dispozičné rozšírenie interiéru

Rôznorodé dizajnové možnosti v kombinácii s vysokou kvalitou a odolnosťou poskytuje kompozitný materiál Twinson. S terasou možno elegantným a prirodzeným spôsobom rozšíriť dispozíciu interiéru a vytvoriť ďalší priestor pre život. Twinson je materiál pre nadčasovú terasu. Dosky sú dostupné vo viacerých farbách a sú predurčené na rozvíjanie unikátnych architektonických variácií.

Možno s nimi vytvoriť terasy rôznych rozmerov, farieb, ale aj tvarov.  Kompozitné dosky sa nekrútia, nepraskajú a nepodliehajú ani hnilobe či plesniam. Vyznačujú sa aj  odolnosťou proti rôznym poveternostným vplyvom, šmyku, vode, ale aj ohňu. 

2.
MAJESTIC MASSIVE PRO a CHARACTER MASSIVE majú certifikáciu požiarnej odolnosti BROOF (t1), dajú sa teda používať aj na strechách či v núdzových východoch | Zdroj: Deceuninck

Bezpečnosť na prvom mieste

Od dodávateľa treba požadovať protišmykový a hygienický atest. Protišmykový povrch bez triesok aspoň v triede R12, optimálne R10, je zárukou bezpečného pohybu po terase. Materiál je nielen bezpečný, ale príjemný aj pre chôdzu „naboso“. Hygienický atest zaručí, že sa z terasy ani na slnku neuvoľňujú žiadne prchavé organické zlúčeniny škodlivé pre zdravie. Počas dažďa zas nedochádza k vsakovaniu nebezpečných látok do pôdy na záhrade.

Terasy z materiálu Twinson odolávajú aj sálavému teplu a odlietavajúcim iskrám a bránia tak šíreniu požiaru. Terasové systémy z tohto materiálu, teda Character Massive i Majestic Massive Pro, prešli skúškou pôsobenia vonkajšieho požiaru BROOF (t1) a môžu sa použiť aj na plochých strechách rodinných domov i výrobných priestorov.

3.
Twinson má nízke nároky na údržbu bez potreby olejovania a preparácie | Zdroj:Deceuninck

Jednoduchá údržba je výhodou

Údržba drevoplastových terás zaberie minimum času. Twinson má nízke nároky na údržbu bez potreby olejovania a preparácie. Terasu z tohto materiálu stačí opláchnuť vodou, prípadne umyť saponátom, ak je nutné zbaviť sa mastných fľakov.

Dvakrát do roka je vhodné dosky pozametať a odstrániť tak zo škár prach. Odolnosť terás z kompozitu je mimoriadna a údržba naopak minimálna.

4.
Vysoká odolnosť terasových dosiek Twinson umožňuje poskytnúť na tento materiál 25-ročnú záruku, a to dokonca aj na jeho štiepenie | Zdroj: Deceuninck

Spojenie dizajnu a kvality

Najvyššie požiadavky na vzhľad a kvalitu spĺňajú dosky Majestic Massive Pro dostupné v 4 farbách. Pre ľahšiu údržbu je na povrchu týchto dosiek dodatočne nanesená ešte polymérová ochranná vrstva. Vďaka tejto úprave je povrch extrémne odolný voči škvrnám a poškriabaniu.

Dosky sú ideálne pre všetky terasy a balkóny, obzvlášť pre zastrešené plochy a zimné záhrady. Vďaka jednoduchej údržbe sa dajú použiť aj na verejných priestranstvách. Vysoká odolnosť terasových dosiek umožňuje poskytnúť na tento materiál 25-ročnú záruku, a to dokonca aj na jeho štiepenie.

Pre viac informácií navštívte stránku www.chcemterasu.skwww.twinson.com/sk-sk

Zdroj: PR článok Deceuninck