lindab 1

Univerzálny, nízkoenergetický a ekonomický stavebný materiál

Partneri sekcie:

Rozvoj priemyslu a nárast konkurencie, ako aj zvýšenie ekologických požiadaviek na stavby núti investorov používať čoraz modernejšie materiály. Pre moderné priemyselné, komerčné, ale aj verejné budovy chcú dosiahnuť atraktívny exteriér bez kompromisov v oblasti úspory energie, zvukovej izolácie alebo požiarnej bezpečnosti prostredníctvom kvalitných materiálov od renomovaného výrobcu.

Moderný systém opláštenia objektov a budov je založený na jedinom stavebnom prvku – sendvičovom izolačnom panely. Jednoduchá koncepcia systému sendvičových panelov Lindab vyniká najmä veľmi rýchlou a jednoduchou montážou s minimálnou závislosťou na poveternostných podmienkach. Rýchlosť montáže je v dnešnej dobe jednou zo zásadných požiadaviek investorov s cieľom rýchlej finančnej návratnosti investície.

Sendvičové panely spoločnosti Lindab 01

Sendvičové panely spoločnosti Lindab sú prefabrikované alebo na mieru vyrobené stavebné prvky, ktoré zabezpečujú vysokú kvalitu a nízke náklady. Široký ponuka profilov vám dáva možnosť výberu v úplnom súlade s vašimi potrebami. Panely Lindab sú vyrobené z oceľového alebo pozinkovaného plechu s vysoko izolovaným polyisokyanurát jadrom.

Sendvičové panely spoločnosti Lindab 02

Vďaka svojim nízkym prevádzkovým nákladom počas životnosti, dosiahnuté len minimálnou údržbou a podstatne nižšou spotrebou energie majú sendvičové panely Lindab svoje využitie pri väčšine stavbách typu sklady, haly, garáže, hangáre, chladiarenské a mraziarenské boxy.

Sendvičové panely spoločnosti Lindab 04

Spĺňanie bezpečnostných noriem so sendvičovými panelmi od spoločnosti Lindab sa stáva štandardom. PIR panely Lindab, ktoré sú doménou spoločnosti Lindab sa vyznačujú rovnakými parametrami ako bežné PUR panely, ale čo je najdôležitejšie PIR pena je obohatená o prímes, ktorá zaručuje samo-zhásinanie PIR, čím panel dosahuje požiarnu odolnosť EI30 (požiarna odolnosť EI spĺňajú najprísnejšie požiadavky protipožiarnej bezpečnosti). V praxi to znamená, že vďaka svojim vlastnostiam dokáže dlhšie odolať pôsobeniu ohňa a teda ochrániť objekt pred deštruktívnou silou požiaru. Sendvičové panely s ohňovzdorným jadrom z minerálnej vlny môžete použiť v celej konštrukcii steny, alebo strechy.

Sendvičové panely spoločnosti Lindab 03

Spoločnosť Lindab Vám okrem jednoduchej výstavby zabezpečí aj jednoduchú tvorbu projektu prostredníctvom Lindab BIM objektov. BIM je skratka pre Building Information Modeling teda informačný model budovy. V princípe ide o databázu informácií o stavbe, ktorá môže byť reprezentovaná ako 3D model, ktorý je obohatený o informácie. BIM model teda obsahuje všetky informácie o konštrukciách, použitých prvkoch a materiáloch a o ich parametroch. Mnoho hotových objektov BIM je teraz k dispozícii na stiahnutie Revit a ArchiCad, odkiaľ ich môžu využívať architekti a projektanti pre svoje projekty.

Ak Vás halové systémy spoločnosti Lindab zaujali, neváhajte nás kontaktovať a my Vám radi vypracujeme cenovú ponuku ZADARMO.

Pozrite si našu kompletnú ponuku na www.halovysystem.sk/
Lindab a.s., Jamník 278, 053 22

ZDROJ: PR článok spoločnosti Lindab a.s.