Library and Learning Center Campus univerzita Vídeň
Galéria(7)

TIGER – synonymum pre práškové lakovanie v oblasti architektúry

Partneri sekcie:

Práškové lakovanie je najekologickejšia a najefektívnejšia technológia na zušľachťovanie a ochranu prevažne kovových povrchov, ktoré má v súčasnosti technika k dispozícii.

Teplom vytvrdzované farby bez obsahu rozpúšťadiel sa vyrábajú vo viacstupňovom procese, na konci ktorého vzniká jemný prášok, ktorý je potom nanášaný pomocou elektrostatického alebo tribo aplikačného zariadenia a následne pri teplotách 150 – 200 °C na lakovanom diele roztavený, chemicky zosieťovaný a vytvrdený.

Početné výhody tohto riešenia povrchovej úpravy sú zrejmé:
Práškové povlaky sú použiteľné na mnohých základných materiáloch, vytvárajú mechanicky a korózne odolné povrchy a sú spracovateľné ľahko a čisto. Pretože neobsahujú žiadne rozpúšťadlá a ich spracovanie je prakticky bezstratové, predstavujú ekologickú alternatívu k farbám tekutým.

Anton Bruckner univerzita Linz Rakousko
Art Center Singapore
AZ Tower Brno
Library and Learning Center Campus univerzita Vídeň
Sede de Idom Bilbao
Tour First Paris

Odolné riešenia povrchovej úpravy, ktoré majú charakter.

Ako jeden z prvých výrobcov na svete stavil TIGER Coatings už v roku 1968 na vtedy úplne neznámu technológiu práškových farieb a práškové farby na báze polyesterových živíc odvtedy rozhodujúcim spôsobom vývojovo zdokonalil. Vysokokvalitné riešenia povrchových úprav, ktoré vznikajú za bránami medzinárodne pôsobiacej rodinnej spoločnosti so sídlom v Rakúsku, nájdu svoje uplatnenie napr. na vonkajších kovových fasádach budov, hliníkových diskoch automobilov, na nábytku, domácich spotrebičoch alebo na rôznych strojoch.

Art Center Singapore
Art Center Singapore | Zdroj: iStockphoto_LANCE LEE, AsiaPhoto.com

Práškové farby značky TIGER Drylac® sú vysoko hospodárne a odolné povlaky s mimoriadne dlhou stálosťou zachovania odtieňa a lesku, ktoré boli vyvinuté špeciálne k účelom použitie v náročnej oblasti stavebného priemyslu a architektúry. Široký výrobný sortiment ponúka v každej kvalitatívnej kategórii vynikajúce odolnosti proti vonkajším poveternostným vplyvom a spĺňa prísne kritériá medzinárodne uznávaných kvalitatívnych štandardov, ako je GSB international, QUALICOAT alebo AAMA.

Či už ide o vonkajšie elementy na fasádach budov, okná, dvere, tieniace techniku, alebo predmety vnútornej architektúry: TIGER Drylac® je synonymum pre spojenie kvality a estetiky. Štandardný skladový sortiment zahŕňa veľkú škálu odtieňov a lesku s celým radom rôznych typov povrchu. Obsahuje ako štandardizované varianty odtieňov a metalíz, tak aj výrazné efekty 3D metalíz, estetické odtiene s hlbokým matom a celý rad ušľachtilých efektov typu eloxal. Cez 1500 typov produktov, ktoré sú k dispozícii zo skladu hotových výrobkov, otvárajú architektom a dizajnérom prakticky nevyčerpateľné možnosti kreativity.

Naše TIGER R & D-centrum je taktiež pripravené na želanie vypracovať a navrhnúť individuálne riešenia konkrétneho projektu.

Anton Bruckner univerzita Linz Rakousko
Anton Bruckner univerzita Linz Rakousko | Zdroj: Michael Hierner

Kráľovská disciplína – lakovanie v oblasti architektúry.

Esteticky zaujímavá, funkčne, technicky vyspelá a odolná proti slnku, vetru a dažďu – taká by mala byť súčasná tvár a vonkajší „obal“ každého stavebného diela. Koniec koncov – vonkajší obal budovy zdôrazňuje nielen bonitu objektu, ale ho súčasne chráni pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia.

Zvyšujúce sa UV-zaťaženie vo všetkých zemepisných šírkach, zmeny klímy a súčasne vysoké kvalitatívne požiadavky medzinárodných združení GSB International, QUALICOAT alebo AAMA radí práškové lakovanie pre oblasť architektúry medzi „kráľovskej disciplíny“ v povrchových úpravách.

Sede de Idom Bilbao
Sede de Idom Bilbao | Zdroj: David Solozarno

Vysoko odolné TIGER Drylac®– produkty garantujú architektom a staviteľom splnenie všetkých týchto náročných kvalitatívnych štandardov a starajú sa o to, aby fasády takto lakovaných projektov upútavali pozornosť po mnoho a mnoho rokov.

Od Viedne až po Singapur. Od Frankfurtu až po New York.
Ďalšie možnosti individualizácie fasádnych panelov potom otvára naša najnovšia technológie TIGITAL® Inks & Powders. Digitálne atramenty a tonery z produkcie TIGER boli vyvinuté špeciálne za účelom potlače práškovo lakovaných plôch a poskytujú neobmedzené pole pôsobnosti v personalizácii stavebných celkov.

www.tiger.archi
www.tiger-coatings.com

Kontakt:
Eduard Volek
Sales Manager TIGER CZ | SK
Tel: +421 903 245005
E-Mail: eduard.volek@tiger-coatings.com

ZDROJ: PR článok spoločnosti TIGERLAK Slovakia, s.r.o.