Vysávanie vyčistí vzduch
Galéria(5)

Vysávanie vyčistí vzduch

Partneri sekcie:

Viete si predstaviť, že pri vysávaní nemusíte ťahať za sebou vysávač a že sa nebudete zamotávať do jeho šnúry? Nečistoty odstránite oveľa pohodlnejšie – iba hadicou, ktorá zhltne aj tie najmenšie prachové častice. Výsledkom bude čistý vzduch bez prachu a alergénov. Dokážu to centrálne vysávače, ktoré sú poriadnym krokom vpred v porovnaní s klasickými. Kým v Amerike sú hitom, u nás si ich väčšina ľudí nevie ani predstaviť.


Je schovaný

Centrálny vysávač je vizuálne niečo podobné ako klasický vysávač, má však podstatné technické vylepšenia. Na rozdiel od klasického má svoje stále miesto a pri vysávaní sa neprenáša. Môže byť umiestnený v garáži, kotolni, pivnici, vo vstavanej skrini či v kuchynskej linke. A keď sa už nehodí inde, môže byť aj na balkóne. Jeho nevyhnutnou súčasťou je potrubie. Nemusíte sa báť, že pokazí estetický dojem bytu, lebo je zabudované najmä v podlahe, prípadne v stene. Vedie do vysávacej zásuvky, ktorá je viditeľná, ale nenápadná. Znalcovi prezrádza, že v domácnosti majú centrálny vysávač.

Pracuje potichu
Vysávanie spustíte zasunutím ľahkej hadice do zásuvky. Je dostatočne dlhá, preto dosiahne do všetkých kútov domácnosti, ak chcete, povysáva aj balkón. Po byte chodíte iba s hadicou, neťaháte žiadny vysávač. Zbytočne by ste riešili otázku, či utrieť prach pred vysávaním, alebo po ňom. Prach utierať vôbec nemusíte. Vysávač má takú saciu silu, že ho stiahne spolu so vzduchom a nepustí späť.

Centrálny vysávač je totiž založený na jednosmernom prúdení vzduchu. Nečistoty, ktoré zachytí filter sa hromadia v odpadových kontajneroch, ktoré stačí vysypať niekoľkokrát do roka. Prefiltrovaný vzduch sa vypustí z bytu von, mimo budovy. Kto tento vysávač má, tvrdí, že nemusí upratovať tak často ako kedysi. Gazdinka môže bez problémov vysávať aj v miestnosti, kde spí dieťa, lebo je nehlučný.

Vysáva aj bez hadice
Vysávanie je pohodlné a jednoduché. Po vysávač sa netreba zohýnať, ani ho prenášať, keďže sa pracuje len s ľahkou hadicou. To veľmi pomáha ľuďom so zdravotným postihnutím a starším ľuďom. Ak k takémuto vysávaču pripojíme zabudovanú štrbinovú zásuvku, získame skutočný komfort. Z podlahy dokážeme odsať najbližšie nečistoty aj bez hadice. Keď sa vysype napríklad múka, netreba ísť po lopatku a zametať ju. Stačí nohou otvoriť štrbinu a zhrnúť k nej múku, ktorú v okamihu zariadenie vysaje.

Centrálny vysávač je do novostavieb vhodné namontovať v štádiu hrubej stavby. V obývaných rodinných domoch a bytoch ho tiež možno nainštalovať, vyžaduje si to však niekoľko stavebných úprav. Napríklad realizácie v starých panelákových bytoch sa nezaobídu bez individuálneho prístupu, aby potrebné zásahy boli čo najmenšie.

Ak túžite po skutočne nadčasovom riešení upratovania domácnosti, zrejme sa nevyhnete skúsenosti s centrálnym vysávačom.

CEVYS spol. s r. o., www.cevys.sk

Zdroj: media planet