Výroba v Skalici

Skalický výrobca vykurovacej techniky navyšuje výrobu

Partneri sekcie:

Nové investície do rozvoja ohlásil jeden z najväčších zamestnávateľov na Záhorí, skalický výrobca vykurovacej techniky. Investície idú ruka v ruke s trendom narastajúcej produkcie.

Závod Protherm Production, ktorý v Skalici vyrába kotly a vnútorné jednotky tepelných čerpadiel a ohrievačov vody,  tento rok zrealizoval viaceré investičné projekty za viac ako 5 miliónov eur. Očakáva sa, že všetky dokončia v plánovaných termínoch bez omeškania. Firma v súčasnosti exportuje do Európy, Ázie a Afriky.

Najväčší objem investícií smeruje do rozvoja výrobného závodu na inovačné projekty výrobných liniek, zvyšovanie kapacít a tiež modernizácie jednotlivých výrobkov. Tento rok dokončili novú výrobnú linku pre
navýšenie produkcie vnútorných jednotiek tepelných čerpadiel. V budúcom roku ich plánujú vyrobiť takmer 50-tisíc kusov.

Firma kontinuálne zvyšuje výrobné kapacity.  „Rátame s medziročným nárastom výroby o 15 %,“ upresnil P. Kuba. Zároveň má vzniknúť niekoľko desiatok nových pracovných pozícií.

S navyšovaním výroby veľmi úzko súvisí potreba väčšej kapacity skladových priestorov. Celkový objem 1,2 milióna eur bude použitých na vybudovanie poloautomatického systému skladovania, ktorým sa maximálne zvýši možnosť využitia skladových priestorov i plynulosť dodávok jednotlivých komponentov.

TEXT: Protherm Production, raj
FOTO: Protherm Production