image 67792 25 v1
Galéria(6)

Radiátory od firmy P.M.H.

Partneri sekcie:

Rebríkové radiátory sú dnes neodmysliteľnou súčasťou skoro každej kúpeľne. Ich dizajn, prevedenie, povrchová úprava sa stále prispôsobuje aktuálnym trendom. Vďaka tomu sa rebríkové radiátory už nepoužívajú nielen do kúpeľní, ale umiestňujú sa aj do chodieb, šatní, kuchýň, ... atď.

Pegasus chrom
R2C 6 deko
Kronos beige
5432 01 12
Retro red

Spoločnosť P.M.H. ponúka širokú škálu farebných úprav, ktorú možno použiť vo všetkých modeloch designových radiátorov. Zaujímavou je štruktúrovaná povrchová úprava v čiernej a pieskovej farbe. Povrch je matný, a teda nenáročný na údržbu.
                
Pri elektrickom alebo kombinovanom vykurovaní možno použiť univerzálne vykurovaciu tyč HT2 v bielom, čiernom, chrómovom prevedení alebo v prevedení metalická strieborná. Z technického hľadiska má veľký náskok pred bežnými vykurovacími tyčami. Zmena nastala v prívodnom kábli, ktorý môže byť aj rovný, bez ukončenia, vďaka čomu slúži k priamemu napojeniu na elektrickú sieť. Určený je pre náročného zákazníka, ktorý si potrpí na estetické dizajnové stvárnenie. V tomto prípade totiž prívodnú šnúru nie je takmer vidieť. V ponuke je aj vinutá šnúra ukončená vidlicou.

Veľmi zaujímavou designovou novinkou je hranatý typ ventilu Cube-Combi určený pre pripojenie po stranách radiátora. Tento ventil je možné použiť aj pre kombinované vykurovanie, a to jednoduchým prestrčením vykurovacie tyče cez telo ventilu. Nie je potrebné robiť dodatočné úpravy.

Ďalšou zmenou v prospech zákazníka je možnosť dodania elektrického radiátora. To znamená, že radiátor bude naplnený špeciálnou nemrznúcou kvapalinou s vykurovacou tyčou podľa požiadavky. Radiátor sa bez ďalšieho zásahu už len ukotví na stenu.

Výber vhodného radiátora podľa použitia
Pred zakúpením radiátora je dobré popremýšľať nielen o dizajne, ale aj spôsobu vykurovania miestností. Radiátory môžeme napojiť na bežný vykurovací systém, použiť radiátor na elektriku alebo kombinovane. Ku kombinovanému vykurovanie radiátormi P.M.H. je potreba elektrická vykurovacia tyč + termostatický ventil. Dnes už nie je potrebné žiadneho T-Kusu či iných častí. Technické spracovanie ventilov dnes umožňuje, že napojenie môže byť vykonané vzhľadovo čisto. Kombinované vykurovanie má veľkú výhodu. Väčšinou v zimných mesiacoch sú radiátory v prevádzke pomocou bežného vykurovacieho systému a v letných mesiacoch kedy je vykurovací systém vo väčšine prípadov vypnutý, je možné zapnúť len na elektriku podľa potreby.

Ceny radiátorov sa pohybujú od 140, – do 1200 Eur. Ceny ventilov a vykurovacích tyčí sa pohybujú okolo 90, – Eur. Samozrejme vždy záleží na type prevedenia, dizajnu, …

Kronos: konštrukcia tohto radiátora ponúka výhodu jednoduchého zavesenia uterákov zo strany

Rosendal: tento radiátor je doplnený o háčiky pre jednoduché zavesenie uterákov. Vhodný nielen do Vašej kúpeľne, ale aj kuchyne, chodby, predsiene, ….

Pegasus: neopozeraný dizajn radiátora s možnosťou mnohých povrchových úprav.

Retro: Rúrky tesne kopírujú kryt radiátora a tým je zaistené plynulé odobraní uterákov.

www.pmh-co.cz

ZDROJ: P.M.H. Invest & Trade ,spol. s r. o.