Plastové okná REHAU 4
Galéria(6)

Výmena okien? Plast je stále správna odpoveď

Partneri sekcie:

Výber vhodných okien neminie žiadneho stavebníka, ktorý štartuje rekonštrukciu. Prvá vlna plošnej výmeny výplní otvorov sa zaoberala plastovými oknami zo všetkých strán. A napriek tomu, že od tých čias už ubehlo dlhých 30 rokov, zmienený plast stále s bezkonkurenčným náskokom ovláda trh. Ako je to možné? Desiatky rokov vývoja materiálu aj jednotlivých okenných prvkov, veľký pokrok v oblasti dizajnu a cena – to je iba niekoľko dôvodov, prečo drevo a hliník zaostáva aj v dobe, ktorá obecne plastom priveľmi nefandí.

Plast v podobe hliníka aj dreva

Rekonštruujete chatu alebo naopak modernistickú vilu a hovoríte si: To je všetko veľmi pekné, ale do môjho domu sa plastové okná jednoducho nehodí? A poznáte KALEIDO COLOR od firmy REHAU? V rámci tejto bezkonkurenčnej palety dekorov okenných profilov totiž nenájdete len nepreberné množstvo farebných profilov a špeciálnych lakovaných úprav v matnom aj lesklom prevedení, ale v rámci kategórie KALEIDO FOIL môžete na plastový profil kašírovať farbu, kresbu aj štruktúru akejkoľvek dreviny.

KALEIDO COVER sú špeciálne hliníkové obloženia (vo viac ako 170 odtieňov RAL), vďaky ktorým je možné skombinovať nezameniteľný vzhľad hliníkových okien a pritom zachovať všetky výhody plastu.

Plastové okná REHAU 3
Plastové okná REHAU 2
Plastové okná REHAU 6
Plastové okná REHAU 5
Plastové okná REHAU 4
Plastové okná REHAU 1

Viac svetla aj tepla!

Interiér, v ktorom nie je dostatok denného svetla, pôsobí nielen depresívne, ale v mnoho smeroch negatívne ovplyvňuje takisto zdravie človeka. Väčšie okenné otvory nie sú v plastovom prevedení vôbec žiaden problém.

Nielen, že kompozitný materiál RAU FIPRO X (vyrábajú sa z neho profily GENEO od REHAU) zaručuje stabilitu a tvarovú stálosť okenných otvorov aj pri veľkých rozmeroch (bez vložených oceľových výstuh, ktoré pôsobí nepriaznivo z pohľadu priestupu tepla), plast navyše v porovnaní so všetkými svojimi konkurentmi vyniká v oblasti tepelnoizolačných vlastností.

Plastové okná REHAU 3

Vďaka dlhoročnému vývoji je tak dnes úplne bežné, dostupné a hlavne rozumné aj z hľadiska súčiniteľa prechodu tepla zväčšovať okenné otvory a prepojovať tak neustále viacej interiér s exteriérom.

Nové okná sú investícia, ktorá sa vyplatí

Dôvodov pre výmenu starých okien za nové je ešte celý rad. Napríklad je to oveľa väčší komfort bývania, zdravie rodiny (napríklad kvôli tvorbe plesní), zlepšenie hlukového útlmu aj celková bezpečnosť stavby.

Plastové okná REHAU 6

Z hľadiska ekológie je možno dodať, že staré plastové profily je možné recyklovať, navyše výmena okien značne zhodnotí celú nehnuteľnosť. Plastové okná novej generácie sú navyše oproti ostatným materiálom stále cenovo výhodnejšie.

Viac na www.rehau.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti REHAU s.r.o.