Plastové okná „oblečené“ v hliníku?

Hliníkové obložky REHAU 02

Súčasná architektúra preferuje jednoduchý a čistý dizajn, v ktorom sa často objavujú hliníkové okná. Hlavné prednosti „hliníka“ sú elegantný vzhľad, subtílna konštrukcia a k tomu navyše tvarová stabilita a pevnosť. Ale pretože každá minca má dve strany, vykazuje hliník oproti plastu horšie tepelnoizolačné vlastnosti a samozrejme aj vysokú cenu. Kto však preferuje hliníkový dizajn a pritom potrebuje ušetriť, môže zvoliť nemenej vkusné riešenie v podobe hliníkových obložiek.

Hliníkové obložky REHAU kombinujú perfektný dizajn s praktickou funkčnosťou. Spája originálny vzhľad a farebnosť hliníka spoločne s lepšími izolačnými schopnosťami plastu. Obložky sú veľmi obľúbené v susednom Rakúsku, ale aj u nás získavajú stále väčšiu popularitu. Sú ideálnym riešením v prípade, ak chce majiteľ nehnuteľnosti zladiť vzhľad fasády, respektíve záhrady, v ktorej sa objavujú hliníkové alebo kovové prvky konštrukcie.

Hliníkové obložky majú vzhľad eloxovaného hliníka alebo sa lakujú práškovými farbami podľa vzorkovnice RAL, ktorá ponúka nepreberné množstvo odtieňov. Výnimkou nie sú ani špeciálne dekory ako napríklad štruktúrované farby, matný či polo matný lak a podobne.

Hliníkové obložky REHAU sa na okenné profily jednoducho „zacvaknú“. Je takisto možné ich za určitých okolností inštalovať aj dodatočne, a to ako na otočné okná a dvere, tak aj na vyklápacie a sklápacie, prípadne na pevno zasklené okná. Výnimku netvoria ani viacdielne okná a dvere alebo okná s priečkami. Obmedzenie platí iba pre okenné krídla otvárané smerom von.

Hliníkové obložky REHAU 03

Top variant: GENEO plus hliníkové obložky

Špičkové okná GENEO s premyslenou a rokmi overenou konštrukciou profilu, vyrobeného z hi-tech kompozitného materiálu RAU FIPRO X budú pôsobiť s hliníkovými obložkami ako celok absolútne harmonicky a prepožičajú oknám okrem nadštandardného vzhľadu aj tie najlepšie vlastnosti, ktorých je možné v súčasnej dobe dosiahnuť.

Patria medzi nich už zmienené tepelnoizolačné vlastnosti, tak aj tvarová stabilita, ktorá je predpokladom pre veľkoformátové konštrukcie okenných systémov. Nezabúda sa tiež na vyšší hlukový útlm a bezpečnostné hľadisko. Okrem dizajnu plnia hliníkové obložky aj ochrannú funkciu plastových profilov.

Hliníkové obložky REHAU 01

Viac na www.rehau.sk.

ZDROJ. PR článok spoločnosti REHAU s.r.o.

KategóriePlastové okná