image 90798 25 v2
Galéria(18)

Nielen drevo, ale aj WPC môže byť krásne

Partneri sekcie:

Krása dreva je neprekonateľná a preto sa v stavebníctve a bytovom dizajne používa všade, kde chceme ulahodiť oku aj duši.

dosky TE176 amber  kopie
DSC 0450 copy
DSC 3705  kopie
DSC 3771  kopie
DSC 3811u  kopie
DSC 3908 1u  kopie
DSC 4059 copy
DSC 4229u  kopie

V exteriéri, hlavne pri použití na terasy, fasády, alebo ploty je ale drevo náročné na údržbu, ak chceme zachovať jeho vzhľad a kvalitu na mnoho rokov. Preto je stále intenzívnejšia snaha vyrábať bezúdržbové alternatívy dreva vhodné na takéto použitie. Nikto nevie, či sa to niekedy podarí na 100%… Cení sa ale každý výsledok, ktorý sa výrazne priblíži k tejto méte.

V roku 2013 sa na našom trhu objavil WPC kompozit Timbermax z USA, ktorého dovozom je firma newface, s.r.o. z Bratislavy. Tá zároveň zabezpečuje aj odbornú montáž po celej SR aj v okolitých štátoch, pretože kvalitný a pekný materiál je nevynutné zveriť do rúk poctivým a skúseným realizátorom, aby bol konečný výsledok taký, ako investor očakáva.

Timbermax sa vyznačuje – na rozdiel od väčšiny WPC na trhu – vzhľadom naozaj podobným drevu. Na výber je viac ako 20 farebných a dizajnových variácií. Zákazníkmi veľmi cenené sú však aj jeho úžitkové vlastnosti.

Vďaka technológii koextrúzie sú terasové a fasádne dosky Timbermax absolútne nenasiakavé, čo zabezpečuje skutočne nulové nároky na údržbu a najjednoduchšie možné čistenie v prípade zašpinenia – jednoducho utrieť vlhkou handrou, alebo umyť prúdom vody.

Spoločnosť newface, s.r.o., vedomá si kvalít terasových a fasádnych dosiek Timbermax, má ako jediná na trhu vo svojom sídle vybudovanú exteriérovú vzorkovňu – vyše 100 m2 vzorových terás a fasád. Všetko je vystavené vplyvom povetenostných podmienok pod holým nebom bez akejkoľvek údržby, pretože dážď v podstate všetko umyje. Aj preto sa dá bez veľkého preháňania hovoriť o samočistiacom materiáli.

Ďalším výrazným pozitívom je farebná stálosť, na ktorú je aj poskytovaná záruka, čo tiež nie je častý jav u WPC materiálov. Ako ukážka dobre slúži projekt rodinných a bytových domov Zahradní město Brno – Líšeň, kde investor nahradil pôvodne navrhnuté drevené fasádne obklady práve Timbermaxom.

WPC kompozit Timbermax je v cenovej kategórii kvalitného exotického dreva (približne 120 Eur/m2 bez DPH za komplet dielo na kľúč). Ak však z tejto ceny odrátame náklady na údržbu a na zachovanie pôvodného vzhľadu dreva a starosti s tým spojené, za približne15 rokov sa dostaneme „na nulu“.

Kto aj má dostatok financií na to, aby si zaplatil firmu na pravidelnú údržbu, tiež si uvedomuje, že sú s tým spojené starosti, znečisťovanie okolia chemikáliami a nutnosť stavať lešenie pre údržbu drevenej fasády…

www.timbermax.sk 
info@timbermax.sk
0905 943144
0911 282709