Eurovea 2 využila riešenia od Dörkenu

Polyfunkčný projekt Eurovea 2 priniesol rozšírenie nákupného centra, predĺženie promenády, nové byty aj kancelárie. Súčasťou projektu je aj prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower. Systémové riešenia Dörken sa uplatnili na pochôdznych a pojazdných plochách, vegetačnej streche aj fasáde nákupného centra.

Nábrežie Dunaja sa čoraz viac približuje ľuďom. Obľúbená štvrť Eurovea City sa postupne rozrastá a preberá úlohu spoločenského a kultúrneho centra mesta.

Zdroj: Dörken

Zelené strechy potešia oko aj klímu

Zelené, pochôdzne a pojazdné plochy sú dôležitou súčasťou tohto projektu. Spolu tvoria až 11 290 m2 plochy. Preto bolo dôležité vybrať kvalitné materiály s dlhou životnosťou. Udržať zeleň na extenzívnej vegetačnej streche v dobrej kondícii pomôže použitá hydroakumulačná a drenážna vrstva DELTA®-FLORAXX TOP.

Potrebovali sme spoľahlivú fóliu, ktorá zabezpečí filtračnú, hydroakumulačnú a celoplošne drenážnu funkciu. Vybrali sme preto systém DELTA®-FLORAXX TOP, ktorý všetky tieto funkcie spĺňa,“ objasňuje výber Jana Valachovičová, projektantka GFI. Zelená strecha nákupného centra spríjemní výhľad najmä novým obyvateľom mrakodrapu Eurovea Tower, ale aj nájomcom kancelárskych priestorov.

Zdroj: Dörken

Mesto potrebuje kvalitný verejný priestor

Bulvár na Pribinovej ulici vytvoril pešiu zónu na mieste, kde doteraz vládla hustá premávka motorových vozidiel. „Celá individuálna doprava sa dostala do podzemia a bulvár sa tak uvoľnil pre chodcov a cyklistov, čím sa vytvoril veľmi efektívny verejný priestor,“ hovorí Ľuboš Kaštan, projektový manažér JTRE. Na zhotovenie drenážnej vrstvy pochôdznych a pojazdných plôch bulváru bol použitý systém DELTA®-TERRAXX.

Výhodou plošnej drenážnej fólie DELTA®-TERRAXX je jej vysoká pevnosť, ktorá zabezpečuje veľkú drenážnu kapacitu aj pri vysokom zaťažení čím chráni pochôdzne a pojazdné plochy pred poškodením mrazom. Pred mechanickým poškodením chráni zasa izoláciu a nižšie položené vrstvy. „Práca s fóliou DELTA®-TERRAXX prebiehala neobyčajne rýchlo vďaka integrovaným lepiacim okrajom, ktoré významne uľahčili realizáciu,“ pochvaľuje si prácu s fóliou Jozef Kopečný z realizačnej spoločnosti NOVADACH s. r. o.

Zdroj: Dörken

Fasáda, ktorá vydrží

Špecifické prepojenie keramických a metalických obkladov na fasáde si žiadalo spoľahlivé zabezpečenie ochrany pred vodou. Práve preto si developer vybral difúznu fóliu pre odvetrané fasády DELTA®-FASSADE 20. Tá sa v kombinácii so špeciálnou páskou DELTA®-TAPE FAS 60 vyznačuje protipožiarnou odolnosťou B, s1, d0, vysokou UV stabilitou pri otvorených škárach a vetrotesnosťou celého systému.

Vďaka týmto vlastnostiam je zabezpečená dlhodobá funkčnosť a energetická efektívnosť celej fasády. Ján Greš zo spoločnosti INGSTEEL, spol. s r. o., ktorá fasádu realizovala, hodnotí prácu s fasádnou fóliou pozitívne: „Najväčším prínosom počas realizácie boli rýchle dodávky materiálu ale aj pružnosť spoločnosti Dörken pri riešení rôznych komplikácií.

Zdroj: Dörken

www.dorken.sk

Viac o riešeniach Dörken pre projekt Eurovea 2 sa dozviete vo videu:

Zdroj: PR článok Dörken SK, s.r.o.