image 72860 25 v1

Equitone [linea] rozohrá na fasáde svetelnú hru

Partneri sekcie:

Unikátny lineárny 3D fasádny obklad Equitone [linea] otvára úplne nové možnosti prístupu k navrhovaniu budov. Bol vytvorený pre najnáročnejších architektov a staviteľov, ktorí chcú neustále posúvať hranice svojej tvorby.

Fasádne dosky Equitone [linea] zvýrazňujú vďaka svojmu trojrozmernému lineárnemu povrchu farebné nuansy surovej vnútornej štruktúry vláknocementu, z ktorého sú vyrobené. Počas dňa zdôrazňujú dynamické účinky dopadajúceho svetla a rozohrávajú svetelné divadlo. „V závislosti od uhla dopadu denného svetla neustále menia vzhľad fasády. Každý okamih dňa prepožičiava budove nový, jedinečný výzor. Umožňuje tak architektom docieliť zaujímavé fasádne kompozície a dovoľuje realizovať aj veľmi odvážne vízie,“ hovorí Juraj Palamarčuk, projektový manažér značky Equitone. Špeciálne pre dosky Equitone [linea] vyvinul výrobca systém skrytého mechanického upevnenia. Cieľom bolo ešte viac umocniť vizuálny dojem, pri ktorom by sa nenarúšali ostré línie a monolitický vzhľad fasády.

EQUITONE [linea] ako súčasť umeleckého diela

Belgický umelec Fred Eerdekens vytvoril pomocou dosiek Equitone [linea] dielo s názvom Povaha vecí. Prostredníctvom svetla sa pokúsil odhaliť pravú podstatu vecí. Svetlo, tieň a perspektíva divákovi odhalia posolstvo diela, využívajúc priestorové aspekty vláknitého cementu. Umelcovo posolstvo si môžete pozrieť tu:

Tradičný materiál pre moderné stavby

Napriek subtílnosti dosiek Equitone ide o veľmi pevný materiál, ktorý sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu, vplyvu poveternostných podmienok a proti degradujúcim účinkom UV žiarenia. Dosky sú nehorľavé, stálofarebné a recyklovateľné, pričom výrobca deklaruje ich dlhú životnosť. Vláknocementové dosky možno rezaním prispôsobiť na ľubovoľnú veľkosť a tvar. Fasádny obklad z dosiek Equitone vyžaduje minimálnu údržbu a dlhodobo si zachováva svoj pôvodný vzhľad. Fasádny obklad Equitone spĺňa najambicióznejšie požiadavky architektov a dizajnérov. Mnoho z nich ho využíva dokonca aj pri návrhoch interiérov či dizajne nábytku.

www.equitone.sk


                    
Zmena vzhľadu fasády v závislosti od uhla dopadajúceho svetla na Equitone [linea] počas dňa.