Chladenie, vykurovanie a teplá voda udržateľným spôsobom

Úspora nákladov na vykurovanie, o 80 % menej emisií CO₂ a komfort s teplou vodou aj pre domy s viac ako jednou kúpeľňou. To všetko prinášajú tepelné čerpadlá, obnoviteľnú energiu využívajú úspornejšie, efektívnejšie a ekologickejšie než akákoľvek iná technológia.

Pre novostavby v energetickej triede A0 i staršie domy je tu monoblokové tepelné čerpadlo Protherm GeniaAir Mono (3-12 kW, A+++) typu vzduch/voda s ekologickým chladivom R290. Vďaka nízkemu potenciálu globálneho otepľovania už dnes maximálne vyhovuje potrebám budúcnosti.

Zdroj: Protherm

Spoľahlivo vykuruje, pripraví teplú vodu a zabezpečí aj aktívne chladenie. Môžete s ním rátať v projektoch s podlahovým vykurovaním aj pri modernizáciách s radiátormi (vďaka vysokej výstupnej teplote). Montáž je jednoduchá, tím dvoch montážnikov ju zvládne už za jeden deň.

Zdroj: Protherm

V interiéri domu umiestnia vnútornú jednotku GeniaSet Mono (jej súčasťou je 185 l zásobník), ktorá zaručí dostatok teplej vody pre päťčlennú rodinu. Pri bočnej stene domu či v záhrade sa nainštaluje tepelné čerpadlo.

www.protherm.sk