image 81602 25 v2
Galéria(4)

Baumit Life Challenge 2016: Slovensko najúspešnejšou krajinou na shortliste súťaže!

Partneri sekcie:

Súťaž Life Challenge sa dostáva do svojej záverečnej fázy. O titul európskej Fasády roka 2016 sa uchádzalo celkom 252 objektov z 22 krajín. Medzinárodná 12-členná porota vybrala na shortlist súťaže 36 finalistov, medzi ktorými získalo Slovensko rekordných 6 nominácií, čím sa stalo najúspešnejšou krajinou Európy v počte nominovaných objektov.

BM LifeChallenge Madrid CMYK
BAUMIT LOGO
BAUMIT LOGO 1

Life Challenge 2016

Zástupcovia nominovaných objektov (architekti, investori a developeri) sú pozvaní na slávnostné odovzdávanie cien súťaže Life Challenge do Madridu. O víťazoch súťaže v jednotlivých kategóriách sa dozvieme už 2. júna 2016 v exkluzívnych priestoroch Palacio de Cibeles v Madride.

5 kategórií a 1 špeciálna cena

Mottom tohtoročnej súťaže Life Challenge 2016 je “Štruktúra podporuje dizajn”. Popri  kategóriách, ktorými sú Rodinný dom, Bytový dom, Nebytová stavba a kategóriách Zateplený objekt a Renovácia historických objektov, dostane v tomto roku zvláštnu cenu aj objekt s mimoriadnou fasádnou štruktúrou. Na výhercov jednotlivých kategórií čaká finančná odmena vo výške 6.600 EUR. Hlavný víťaz súťaže sa môže tešiť na celkovú odmenu vo výške 16.600 EUR. Výška odmeny nie je náhodná, práve 66% každej fasády môže byť stvárnená fasádnymi omietkami a systémami Baumit.

Klikni-Hlasu-Vyhraj: Môžte vyhrať výlet pre 2 osoby do Madridu

Do 4. mája môžu záujemcovia z radov laickej verejnosti hlasovať na stránke www.challenge66.com za najkrajšiu európsku fasádu roka a vyhrať tak cestu do Madridu pre 2 osoby na slávnostný galavečer spojený s odovzdávaním cien. Spomedzi všetkých hlasujúcich vyžrebuje Baumit jedného výhercu, ktorému zaplatí letenku, ubytovanie v 4-hviezdičkovom hoteli a účasť na slávnostnom odovzdávaní cien Life Challenge 2. júna, vrátane galavečere v Palacio de Cibeles.

Life Challenge galavečer v Madride

2. júna budú vyhlásení víťazi súťaže Life Challenge 2016. Palacio de Cibeles – madridská radnica,  poskytuje exkluzívne priestory pre slávnostný galavečer. Súčasťou galavečera bude slávnostná večera a následne párty, ktorú organizátori pripravili pre účastníkov, porotu i ocenených.

O Baumite

Baumit International je značka, ktorá zastrešuje dvoch významných rakúskych výrobcov stavebných látok so sídlami vo Wopfingu a Wietersdorfe. Baumit je v Rakúsku a viacerých krajinách Európy, lídrom v oblasti suchých omietkových zmesí a fasádnych systémov a trojkou v Európe. Skupina Baumit má dcérske spoločnosti v 28 krajinách Európy a v Číne. V 40-tich výrobných závodoch vyrába Baumit ročne asi 6,5 mil. ton suchých omietkových zmesí. Baumit prináša na trh stavebných látok pravidelne významné inovácie v oblasti omietok a tepelnoizolačných systémov, medzi ktoré patria napr. tepelnoizolačný systém Baumit open, samočistiaca omietka Baumit Nanopor, či revolučná technológia kotvenia pomocou kotvy Baumit StarTrack.

Všetky informácie o súťaži LifeChallenge 2016, o prihlásených objektoch, fotografie a detaily o porote nájdete na www.challenge66.com!