park, logistika, priemysel

Žilinský priemyselný park pri letisku dokončí nový developer

CTP, developer priemyselných nehnuteľností so sídlom v Holandsku, ohlasuje akvizíciu priemyselného parku v Žiline.

Park sa nachádza v strategickej lokalite pri žilinskom letisku. Po dokončení poskytne CTPark Žilina Airport prenajímateľný priestor vo výmere 145-tisíc metrov štvorcových. CTP plánuje v najbližších dvoch rokoch investovať na Slovensku 200 miliónov eur, aby tak viac ako zdvojnásobil svoje súčasné slovenské portfólio 460-tisíc metrov štvorcových v 12 lokalitách. Spoločnosť o tom informovala v utorok.

CTP má v súčasnosti vo výstavbe 88-tisíc metrov štvorcových v lokalitách v Trnave, Košiciach a Prešove. „Našou stratégiou je rozšíriť našu sieť CTParkov do strategických lokalít naprieč Slovenskom, aby sme využili jedinečnú polohu krajiny, ktorá je prirodzenou bránou medzi východom a západom a spája Rakúsko, Poľsko, Českú republiku a Maďarsko,“ povedal riaditeľ CTP Slovakia Stanislav Pagáč.

Park v súčasnosti pozostáva z troch moderných priemyselných budov (25-tisíc metrov štvorcových logistických priestorov) a priľahlých pozemkov. Podľa spoločnosti možno dodatočne dobudovať 120-tisíc metrov štvorcových  priestoru.

CTP vlastní viac ako 6,3 milióna metrov štvorcových logistických priestorov v ôsmich krajinách. Spoločnosť plánuje do roku 2023 rozšíriť svoje portfólio na 10 miliónov metrov štvorcových.

SITA