Základová doska na Dunajskej je hotová

Už o rok sa budú môcť noví majitelia nasťahovať do svojich bytov na Dunajskej ulici v Bratislave. Práce na výstavbe komplexu DUNAJSKÁ Inner City Residence pokračujú podľa predpokladov.


Projekt polyfunkčného objektu na Dunajskej ulici v Bratislave vstúpil do druhého štádia výstavby. Po výkopových prácach a dokončení základovej dosky sa začala betonáž podzemných obvodových stien a stĺpov. Samotný výkop bol dosť náročný, aj vzhľadom k faktu, že pod zemou sa na štyroch podlažiach bude nachádzať spolu 203 parkovacích miest.

Podľa predpokladov investora, spoločnosti HRIVIS developing, sa prvé nadzemné podlažie začne stavať v januári 2009. „Výstavba nadzemnej časti budovy bude rýchlejšia, ako podzemná časť, keďže stavebná časť základov bola časovo náročná a vyžadovala si aj viaceré sofistikované riešenia,“ hovorí Marek Choma, líder projektu, spoločnosti HRIVIS developing.

„Úroveň základovej dosky je totiž pod úrovňou hladiny Dunaja a tak sa pri výstavbe muselo rátať aj s veľmi kvalitnými materiálmi a potenciálnou hrozbou spodnej vody, ktorá má v centrálnej časti Bratislavy vysokú hladinu.“ Podľa projektu sa byty v objekte DUNAJSKÁ Inner City Residence majú odovzdať už v októbri 2009, teda o rok.

DUNAJSKÁ  Inner City Residence v Starom meste Bratislavy ponúka bývanie v 46 bytoch, najmenší je s rozlohou 67 m2 a najväčší 300 m2 vrátane terasy. Byty v budove doplnia na úrovni ulice obchody a reštaurácie a na prvom poschodí budú administratívne priestory. V rámci centra mesta bude výnimočná ponuka 203 parkovacích miest v podzemnej garáži. Tá bude slúžiť obyvateľom a návštevníkom domu. Rovnako zaujímavým architektonickým riešením je privátna zelená zóna uprostred komplexu, ktorá bude osviežením bývania a prístupná bude len pre obyvateľov domu.

Zdroj: HRIVIS group, s. r. o.