image 79276 25 v1

Podunajská brána: nová bratislavská štvrť za viac ako 50 miliónov eur

Nový rezidenčný komplex s výbornou dostupnosťou do mesta i na budúci bratislavský diaľničný obchvat vyrastie na ploche 18,5 ha, pričom šestinu rozlohy bude tvoriť občianska vybavenosť. Už vo februári 2016 štartuje predaj prvých stavebných pozemkov určených pre výstavbu rodinných domov.

Na začiatku Bratislavy, v atraktívnej zóne Podunajských Biskupíc, sa na výstavbu pripravuje nová štvrť nazvaná Podunajská brána. Projekt pripravujú spoločne dve skúsené developerské skupiny TATRA REAL, a.s., a G4INVESTMENTS. „Našim cieľom je vytvoriť moderné bývanie v rodinných domoch za ceny, ktoré budú podobné cenám bytov v širšom centre Bratislavy,“ hovorí Jaroslav Šuveg, generálny riaditeľ TATRA REAL, a.s. „Cielime primárne na mladé rodiny s deťmi, ktoré hľadajú komfortné bývanie s dobrou dostupnosťou do mesta, ale s výhodami, ktoré takéto rodiny potrebujú – teda bezpečie, súkromie a občianska vybavenosť.“

V ponuke sú pozemky s rozlohou od 450 do 900 m2, pričom budovanie inžinierskych sietí sa začína už na jar 2016. „Predpokladáme, že do roku 2020 by Podunajská brána mala byť dokončená. Projekt po ukončení vytvorí kompaktné územie v očakávanej celkovej trhovej hodnote viac ako 50 miliónov eur vrátane vyvolaných a pridružených investícií,“ dopĺňa Marián Slávik, partner zo spoločnosti G4 INVESTMENTS.

Zelená zóna
Urbanistický koncept územia ráta s vytvorením súboru rodinných domov s premysleným systémom koncových uzavretých ulíc. Minimalizuje sa tak dopravný ruch, čo vytvorí príjemné a pokojné prostredie. Dominantným prvkom zóny bude zelená alej, ktorá bude prechádzať naprieč územím. Bude to park s možnosťou oddychu, detskou zónou, priestorom pre kočíkovanie či výbeh pre domácich miláčikov.

Súčasťou plánovaného územia bude aj viac ako 30 000 m2 plochy určenej na občiansku vybavenosť, teda obchody a služby a tiež územie určené na športové účely. Vďaka tomu, že územie bude súčasťou Podunajských Biskupíc, budú v dostupnej blízkosti aj ďalšie služby, ktoré obyvatelia od mestského bývania očakávajú (nemocnicas poliklinikou, školy a pod.).

Dostupnosť do centra mesta zabezpečia dve nové zastávky MHD. Lokalita na začiatku Bratislavy bude neďaleko územia medzi hlavným mestom a Rovinkou, kadiaľ bude prechádzať plánovaný nový obchvat Bratislavy, vďaka ktorému bude optimálne aj napojenie lokality na budovanú diaľničnú sieť.

Časový harmonogram
Projekt Podunajská brána predstavuje komplexný rozvoj územia o rozlohe viac ako 185 000 m2 (18,5 ha). Rezidenčná časť projektu ponúkne celkovo 151 pozemkov určených pre výstavbu rodinných domov. Na predaj je zatiaľ k dispozícii 99 stavebných pozemkov, z čoho 42 stavebných pozemkov bolo uvoľnených do predaja z 2. etapy. Plán začiatku budovania inžinierskych sietí 1. etapy je stanovený na marec 2016.

Príprava ďalšej časti územia 2. etapy je plánovaná na druhú polovicu roka 2016 s ukončením v polovici roka 2017. V tomto období sa začne aj s budovaním občianskej vybavenosti. Dokončenie celého projektu je naplánované do štyroch rokov.

Ďalšie podrobnosti, aktuality a vizualizácie budú dostupné na webových stránkach www.podunajska-brana.sk.