uvodny obrazok

KROSbuild: Doba ukázala, že teraz je ten správny čas

Posledné týždne prevetrali zaužívané procesy firiem a zmenili pohľad na primárne potreby podnikateľov. Do popredia sa čoraz naliehavejšie dostáva možnosť využitia webových riešení. Elementárnou sa stáva potreba zdieľania dokumentov a dát medzi viacerými účastníkmi stavebného procesu. A to bez ohľadu na to, či všetci pracujú pod jednou strechou alebo dočasne vymenili svoje kancelárie za domáce pracovne či obývačku. Alebo pôsobia v rôznych kútoch Slovenska, či za jeho hranicami.

Je to už takmer rok, odkedy sme vám z KROSU priniesli revolučnú stavebnú webovú platformu KROSbuild. Ak ste doteraz váhali, teraz je ta pravá chvíľa. Dozrel čas na KROSbuild.

Prečo by ste mali byť aj vy súčasťou Krosbuildu ?

KROSBuild je webové prostredie určené pre správu projektov stavieb počas celej doby životnosti. Prináša spoločný priestor na spoluprácu nielen pre stavbárov. Ponúka miesto určené pre komunikáciu a zdieľanie dát medzi projektantmi, rozpočtármi, investormi aj zhotoviteľmi. Dáta sú dostupné z akéhokoľvek zariadenia, či už je to počítač, smartphone alebo tablet, bez potreby inštalácie.

benefity

Neposielajte. Zdieľajte a spolupracujte.

Stáva sa vám, že potrebujete poslať partnerovi niečo dôležité, ale do mailu sa táto príloha jednoducho nezmestí? Alebo skončí v spame či vôbec neprejde? U nás si s týmto nemusíte lámať hlavu.

KROSbuild prináša inteligentné cloudové úložisko, ktoré máte plne vo svojich rukách. Umožňuje jednoducho spravovať všetky dokumenty k jednotlivým projektom a stavbám. Dokumenty už viac nemusíte preposielať. Stačí ich zdieľať. Tu však len začíname…

Môžete si určiť kto, čo uvidí a v akom rozsahu. Pozvaný účastník projektu vystupuje ako spolupracovník, teda má plný prístup k dátam alebo mu umožníte prehliadanie súborov len v režime na čítanie. Celú túto správu máte vždy pod kontrolou. Samozrejmosťou je aj mailová notifikácia, ktorá vám alebo vašim spolupracovníkom pripomenie nový dokument, ktorý niekto nazdieľal.

projekt

V neposlednom rade plní úložisko veľmi dôležitú funkciu strážcu dát. Ak by sa s vašim počítačom stalo čokoľvek, súbory a dokumenty máte vždy chránené. V prípade potreby si ich jednoducho stiahnete do nového zariadenia.

Šikovný nástroj na čítanie výkresovej dokumentácie

Čítanie výkresov je nevyhnutnou súčasťou každodennej práce stavbárov. S KROSbuildom vám to pôjde ako po masle. Výkresovú dokumentáciu si môžete nahrať do úložiska a jednoducho prehliadať nielen vo formáte PDF ale aj v obľúbenom formáte .DWG. A pritom ste stále vo svojom prehliadači. Výkresy otvárate tak ako v počítači, aj na mobile či tablete. Obmedzenia v podstate neexistujú.

A čo keď potrebujete rýchlo niečo odmerať a výkresy sú v kancelárii alebo na druhej strane stavby? Pomôžte si KROSbuildom. Využite jednoduché nástroje na meranie integrované v našom úložisku a šetríte svoj vzácny čas. Samozrejme, celú dokumentáciu si môžete kedykoľvek stiahnuť do druhého zariadenia a pracovať s ňou ďalej.

projekt dokument

projekt dokument2

BIM model – nová generácia stavebníctva

Svetom hýbu moderné technológie a v stavebníctve to platí stonásobne. Výsledkom je BIM. A KROSbuild s ním počíta. Zároveň ako jediný ponúka nástroj na ocenenie BIM modelov na Slovensku pomocou databázy CENEKON. Vďaka tomu získa projektant veľmi rýchlo odpoveď na otázku, ktorá zaujíma investorov najviac – cena budúcej stavby.

Riešenie BIM ponúka okrem 3D vizualizácie stavby aj ďalšie šikovné funkcie ako napríklad priblíženie skrytých častí modelu, vytvorenie ľubovoľného rezu, či info o vlastnostiach jednotlivých častiach stavby.

Riešenie overené zákazníkmi

Uvedomujeme si, že implementácia BIM je náročný proces. Naše poslanie, vytvárať softvér pre jednoduchší život, však plníme už viac ako 20 rokov. Nadväzujeme na naše dlhoročné znalosti z oblasti stavebníctva a oceňovania. Preto sa na nás môžete plne spoľahnúť. S pomocou KROSbuild a s najlepšou podporou na Slovensku vám pomôžeme zdolať všetky výzvy na ceste k digitálnemu stavebníctvu.

Pýtate sa, ako začať? Jednoducho. Navštívte KROSbuild.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti KROS a.s.