Zehnder Kazeane – moderný dizajn nielen v kúpeľni
Galéria(7)

Zehnder Kazeane – moderný dizajn nielen v kúpeľni

Švajčiarsky výrobca dizajnových radiátorov a systémov riadeného vetrania s rekuperáciou uvádza na trh kúpeľňový radiátor Zehnder Kazeane s unikátnym dizajnom. Dizajnový skvost, ocenený prestížnou cenou Red Dot Award 2018, navrhla dvojica návrhárov King & Miranda.

Inovatívna konštrukcia so šikmými rúrkami
Akoby tento kúpeľňový radiátor obopínal oceľový pás: Zehnder Kazeane presvedčí moderným dizajnom a zmyslom pre praktickosť. Jeho diagonálne usporiadané ploché rúrky sú inšpirované viacúrovňovými architektonickými dielmi. Originálne riešenie prináša tradičnému kúpeľňovému rebríku úplne novú dynamiku. Navyše je šikmé rebrovanie zhotovené striedavo z oboch strán radiátora. Praktickou výhodou tohto usporiadania je ešte viac priestoru na uteráky každého člena rodiny. Nový typ radiátora je k dispozícii v takmer 50 farebných odtieňoch, a to vo variante na teplovodné, elektrické alebo kombinované vykurovanie. Navyše, vďaka neošúchanému modernému dizajnu ho možno využiť (a odporučiť) v prakticky ktorejkoľvek miestnosti.

„Design by King & Miranda“
Perry King a Santiago Miranda založili ateliér King & Miranda Design so sídlom v Miláne už v roku 1975. Sú aktívni vo všetkých oblastiach dizajnu. Pracujú hlavne v Taliansku, ich služby však využívajú individuálni aj firemní zákazníci z celého sveta. Sú presvedčení, že dizajn je dôležitou súčasťou našej kultúry a v dôsledku toho pristupujú k vlastnej práci nielen s rešpektom k technológiám a určitou dávkou pragmatizmu s ohľadom na účelnosť navrhovaného produktu, ale aj s ohľadom na hodnoty, dizajn a vonkajšiu podobu vecí okolo nás považujú za neoddeliteľnú súčasť omnoho širšieho kultúrneho kontextu.

Každý ich návrh by mal podnietiť užívateľov k reakcii – z funkčného či emocionálneho hľadiska. Obaja dizajnéri produktu mimoriadne veria: „Myslíme si, že Zehnder Kazeane prichádza na trh v správnom období – má unikátny vzhľad, prvotriednu funkčnosť a navyše je za prijateľnú cenu.“ Dlhodobo spolupracujú s poprednými výrobcami z oblasti vykurovania či chladenia. Títo návrhári sa už podieľali na vývoji dizajnových radiátorov Zehnder Metropolitan, Zehnder Vitalo, Runtal Cosmopolitan a Runtal Folio, niekoľkokrát ocenených za dizajn. S princípmi a zásadami dizajnérskej tvorby Perryho Kinga a Santiaga Mirandu sa mohlo viac než 120 architektov stretnúť na ich prednáške v roku 2013 v Prahe.

Švajčiarska kvalita, vysoká variabilita
Nový exkluzívny radiátor Zehnder Kazeane má nielen inovatívny dizajn, ale je aj veľmi kvalitne zhotovený, funkčný a ponúka pestrú paletu rozmerov a farieb. Dodáva sa so šírkou 50 i 60 cm a spolu v ôsmich rôznych výškach od 100 do 190 cm v takmer 50 farebných odtieňoch Zehnder, vďaka čomu sa prispôsobí takmer každej kúpeľni. Dokonale hladký povrch bez viditeľných zvarov, lakovaný dvomi vrstvami má vysokú odolnosť proti korózii, mechanickému poškodeniu a dlhú životnosť, ktorú podčiarkuje 5-ročná záruka. Je vhodný na teplovodné a kombinované vykurovanie. Vďaka možnosti vonkajšieho i stredového pripojenia s rozstupom 50 mm ho možno flexibilne nainštalovať do teplovodnej sústavy v novostavbe aj v zrekonštruovanom objekte. Nájde si miesto kdekoľvek v byte, nielen v kúpeľni.

Elektrické vykurovacie telesá
Od leta 2018 bude k dispozícii aj elektrický variant radiátorov Zehnder Kazeane so vstavanou modernou elektrickou vykurovacou tyčou RACY. Ide o riešenie vhodné hlavne do kúpeľní v stavbách s nízkou spotrebou energie, kde sa teplovodné vykurovanie neoplatí. Vďaka regulácii vykurovania s možnosťou individuálneho nastavenia programu a vďaka detektoru otvoreného okna zabezpečí tento variant tepelnú pohodu, suché uteráky a energeticky úspornú prevádzku. Samozrejmosťou je, že elektrické radiátory Zehnder Kazeane (rovnako ako ostatné elektrické vykurovacie telesá Zehnder) spĺňajú požiadavky nariadenia EcoDesign, týkajúceho sa elektrických vykurovacích telies a platného od 1. 1. 2018.

Cena za dizajn Red Dot Award 2018
V roku 2018 prezentovali dizajnéri a výrobcovia z 59 krajín v súťaži Red Dot viac než 6 300 objektov. Medzinárodne uznávané ocenenie kvality v rámci nej udeľuje expertná skupina iba produktom, ktoré ju presvedčia svojou inovatívnosťou, funkčnosťou, ergonómiou, životnosťou a, samozrejme, vysokou kvalitou dizajnu. A práve dizajnový radiátor Zehnder Kazeane sa stal jedným z produktov ocenených cenou Red Dot Award 2018 za dizajn.

Ďalšie informácie nájdete tu
alebo kontaktujte: M: +420 735 174 074 • info@zehnder.cz • www.zehnder.cz.

FOTO: Zehnder
ZDROJ: PR článok spoločnosti Zehnder