Spoločnosť MILT je BIM-Ready (BIM4MFG)

image 99818 25 v3

Spoločnosť MILT je popredným výrobcom v stavebníctve. Vyrába a realizuje interiérové ​​stavebné prvky pre komerčné a administratívne budovy, výrobné a logistické objekty, hotelové komplexy a školské budovy. Medzi základné produkty patria prestaviteľné priečky, zasklené steny, mobilné steny ESPERO, akustické steny Sonic, posuvné priečky, sklenené priečky, mobilné priečky VISIO 85, celosklenené priečky GLASSTECH, akustické podhľady, ďalej deliace priečky plné i zasklené, vstavby, vstavky a ovládacie centrá do hál.

Vďaka vysokej kvalite a profesionalite poskytovaných služieb si spoločnosť MILT vybudovala popredné miesto na trhu v Českej republike a na Slovensku. O vysokej kvalite ich služieb a produktov svedčí aj mnoho úspešných realizácií, napríklad v Nemecku, Poľsku, Rumunsku, Austrálii alebo v Singapure. Práve ukončená prvá fáza implementácie BIM FOR MANUFACTURING v spoločnosti MILT je manažmentom spoločnosti vnímaná ako prvý krok na upevnenie postavenia na tradičných trhoch a na expanziu na nové trhy v zahraničí.

Spoločnosť MILT sa tak pridala k ďalším výrobcom, ktorí si uvedomujú nevyhnutnosť použitia nových marketingových nástrojov a spôsobu komunikácie so svojimi zákazníkmi spolu s blížiacim sa termínom povinného BIM mandátu pre všetky nadlimitné verejné obstarávania a hlavne pre zvýšený dopyt použitia BIM metodiky pri stále väčšom okruhu súkromných investorov, u ktorých je už dnes BIM štandardom.

Parametrická knižnica

Vytvorená parametrická knižnica prvkov v najrozšírenejšom BIM projektovom nástroji Autodesk Revit, vyhotovená podľa aktuálne diskutovaných štandardov, umožní užívateľom jednoduché a rýchle navrhovanie stavebných prvkov z produktového portfólia spoločnosti MILT bez znalosti konštrukčných detailov týchto systémov a s možnosťou širokej variability rozmerov a materiálov.

Pripravený systém následne spoločnosti MILT umožní presnú a rýchlu kalkuláciu cien na jednotlivé projekty. Toto je ale len prvý krok na ceste k aplikácii princípov toľko diskutovanej PRIEMYSELNEJ REVOLÚCIE 4.0 v spoločnosti MILT. Spoločnosť CAD Studio v ďalších fázach vyvinie konfigurátor, ktorý umožní automatizáciu prípravy výroby stavebných komponentov z portfólia spoločnosti tak, aby boli naplnené prvé kroky na očakávané zvyšovanie efektivity pri samotnej produkcii pri zachovaní individuálneho prístupu k potrebám jednotlivých zákazníkov a unikátnej špecifikácii projektov.

A tu je potrebné hľadať ďalšie dôvody, prečo spoločnosť MILT zvolila firmu CAD Studio ako strategického partnera celého tohto procesu. CAD Studio má odborníkov nielen z radov technických konzultantov, ktorí pôsobia v stavebnom odbore, ale časť z dnes 88-členného tímu spoločnosti tvoria aj profesionáli s dlhoročnými skúsenosťami s implementáciami informačných technológií v prostredí strojárskeho priemyslu.

A práve tento interdisciplinárny presah schovaný pod čoraz viac skloňované heslo BIM FOR MANUFACTURING je hlavnou konkurenčnou výhodou spoločnosti CAD Studio v čase, keď sa automatizačné procesy presadzujú nielen v strojárstve, ale aj v stavebných odvetviach.

Dostupnosť

BIM knižnicu produktov spoločnosti MILT je možné sťahovať na portáloch www.cadforum.cz, www.bimfo.cz, a samozrejme na stránkach výrobcu www.milt.cz a tiež priamo v prostredí BIM aplikácie Autodesk Revit, ak máte nainštalovaný doplnok CADstudio Tools for Revit (Revit Tools).

 

Kontakt: MILT s.r.o.
Petr Koukal, vedúci konštrukcie
www.milt.cz

Dodávateľ: CAD Studio a.s. – www.cadstudio.cz
Termín: 2017
Stav: CAD/BIM funkčné, v prevádzke

ZDROJ: PR článok spoločnosti CAD Studio a.s.