Vizualizácia projektu Ganz House. rezidenčná časť.

JTRE hlási príchod projektu Ganz House. Nové bývanie a kancelárie obohatia mestský bulvár na nábreží Dunaja

Pokračovanie projektu Eurovea prinieslo do modernej štvrte bývanie, kancelárie, rozšírenie nákupného centra a tiež ďalších 400 metrov promenády. Pribinova ulica sa tak premenila na plnohodnotný mestský bulvár, kde sa čoskoro začne s výstavbou butikového projektu Ganz House. Ten má už právoplatné stavebné povolenie.

Rezidenčná časť projektu prinesie na ôsmich podlažiach 58 bytov a 8 apartmánov rôznych veľkostí vo vysokom štandarde. Na najvyšších podlažiach budú viacizbové byty s veľkorysými terasami.

Administratívna časť poskytne na deviatich podlažiach 10-tisíc štvorcových metrov moderných butikových kancelárií s vlastnými terasami v súlade s princípmi environmentálnej a spoločenskej zodpovednosti (ESG). Ganz House bude disponovať exkluzívnymi retailovými priestormi s výmerou 1800 štvorcových metrov a v podzemnej garáži pribudne 200 parkovacích miest, vrátane nabíjacích staníc elektromobilov či cyklistického zázemia na prvom nadzemnom podlaží.

„Po vyše troch rokoch stavebných prác je pokračovanie multifunkčného komplexu Eurovea vo finále a my pokračujeme plynulo ďalej s butikovým projektom Ganz House. Výstavbu odštartujeme začiatkom budúceho roka,“ hovorí Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE.

Na základe právoplatného stavebného povolenia sa začiatkom roka 2024 začnú prípravné práce spojené so zabezpečením stavebnej jamy. Dokončenie projektu je naplánované na prvú polovicu roku 2026. Za architektonickým návrhom menšieho, ale o to výraznejšieho projektu, stojí ateliér Compass Architekti. Ganz House predstavuje spojenie osvedčených urbanistických princípov s genius loci zóny Pribinova.

Vizualizácia projektu Ganz House. kancelárska časť.
Vizualizácia projektu Ganz House. kancelárska časť. | Zdroj: JTRE

„Staviame komplexné mestské štvrte, ktoré obyvateľom a návštevníkom prinášajú spojenie bývania, práce, oddychu a rôznorodého užívania voľného času, vďaka čomu žijú 24 hodín denne. V Ganz House, ktorý je uprostred diania novej nábrežnej štvrte Eurovea City, naplno zažijete mestskú atmosféru so všetkými výhodami bývania v centre mesta,“ dopĺňa Pavel Pelikán.

Názov projektu je inšpirovaný značkou prvých bratislavských električiek od firmy Ganz Budapest, ktoré pred storočím premávali v tomto bývalom priemyselnom srdci Bratislavy. Neďaleko Ganz Housu stála aj Centrála pouličnej elektrickej dráhy. Zároveň názov vyjadruje kontinuitu s trojjazyčnou históriou mesta, pričom význam slova ganz vystihuje multifunkčnosť budovy.

Butikový projekt Ganz House vyrastie na trojuholníkovom pozemku medzi Pribinovou a Čulenovou ulicou, čím zvýrazní mestotvorný charakter bulváru Pribinova. Neskôr ho nájdete v srdci nábrežnej štvrte Eurovea City hneď vedľa Slovenského národného divadla.

Zdroj: JTRE

Ganz House

Architekt: Compass Architekti
Developer: JTRE
Rezidenčná časť: 58 bytov a 8 apartmánov
Kancelárska časť: 10-tisíc m2
Realizácia: 2024 – 2026