Akú podlahu vybrať do kuchyne?

Akú podlahu vybrať do kuchyne?

O kuchyni sa hovorí, že je srdcom domova. To isté by sa dalo povedať o podlahách, ktoré udávajú tón celému interiéru. Výber tej pravej podlahy, ktorá splní všetky vaše predstavy o odolnosti, údržbe a zároveň aj dizajne, môže byť poriadne tvrdý oriešok. Tradičný český výrobca podlahových krytín, firma Fatra a.s., má pre váš správny výber vo svojom portfóliu hneď niekoľkých favoritov.

Takmer každý, kto vyberá novú podlahu, či už do kuchyne, alebo do inej časti svojho domova, si želá, aby vydržala čo najdlhšie, bola cenovo dostupná a aby dobre vyzerala. Kvalitná vinylová podlaha Thermofix splní aj tie najnáročnejšie požiadavky. Každému z nás sa už niekedy stalo, že na zem v kuchyni omylom vylial vodu či rozbil tanier. Z tohto jednoduchého dôvodu sa do kuchyne neodporúča drevená podlaha ani klasická dlažba. Ideálnou voľbou je teda vinyl – Thermofix je vysokoodolný proti vlhkosti, chemikáliám i opotrebovaniu. Kolekcia dielcov Wood (1 200 × 800 mm) prináša vďaka povrchovej vrstve s dekorom hrubého dreva veľmi verne pôsobiaci vzhľad drevenej podlahy. Kolekcie Stone a Textil ponúkajú štandardné rozmery dielcov 450 × 450 mm a 900 × 300 mm so vzormi kameňa a koberca. Podlahovina Thermofix má záruku je 10 rokov a je vhodná na podlahové vykurovanie i do domácností obývaných domácimi maznáčikmi.

Prémiová kolekcia Thermofix ART prináša extradlhý rozmer dielcov 1 829 × 180 mm, ktorým garantuje jedinečný vzhľad. Kolekcia ponúka 8 úplne nových vzorov. Každý dielec má zo všetkých 4 strán skosené hrany, takže vzhľad drevených dosiek je ešte vernejší. Všetky drevené vzory majú na povrchu navyše „dezén“ s textúrou hrubého dreva, ktorá vynikne. Nejde však len o vzhľad, aj na dotyk pôsobí podlaha Thermofix ART veľmi vierohodne.

Do výberu možno zaradiť i PVC podlahu LINO, zástupcu elegantného vzhľadu s výbornými úžitkovými vlastnosťami v heterogénnom vyhotovení. Vo všeobecnosti sú tieto podlahy nenáročné na údržbu, vysokoodolné proti záťaži, sú vhodné na inštaláciu podlahového vykurovania a pri kontakte s vodou im nehrozí vydutie. Kolekcia LINO ponúka okrem dekorov dreva i vzory typu korok alebo kameň.

Všetky spomenuté typy podlahovín sú vhodné do obytných i komerčných priestorov. Ak máte záujem o bližšie informácie, navštívte stránky www.fatrafloor.cz.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Fatra, a.s.