Registrácia do súťaže Brick Award 24 je už spustená

Slovenskí architekti sa môžu uchádzať o prestížne medzinárodné ocenenie Brick Award 2024.

Do súťaže možno registrovať projekty, v ktorých dominujú stavebné materiály na báze pálenej keramiky, a to do 14. marca 2023 na web stránke www.brickaward.com. Cieľom súťaže je vyzdvihnúť potenciál tehly v súčasnej architektúre a možnosti jej kreatívneho využitia.

Tsingpu Yangzhou Retreat Cina
Tsingpu Yangzhou Retreat Čína | Zdroj: Pedro Pegenaute

Prihlásené projekty musia byť dokončené v roku 2020 alebo neskôr a musia vyhovovať kritériám jednej z 5 súťažných kategórií. Diela môžu zahŕňať novovybudované, zrekonštruované a prerobené budovy a ich súčasťou môžu byť nové i znovupoužité tehly.

Účasť v súťaži nie je podmienená použitím výrobkov spoločnosti Wienerberger.  Stavby môžu do Brick Award 2024 prihlásiť okrem architektov aj medzinárodní kritici architektúry, developeri či novinári. Pri posudzovaní diel sa bude klásť dôraz na ich funkčnosť, originalitu, trvalú udržateľnosť a energetickú účinnosť.

Medzinárodná porota vyberie do užšej nominácie 50 najzaujímavejších projektov. Víťaz hlavnej ceny (vrátane víťaza kategórie) získa 7 000 eur, každý zo zvyšných štyroch víťazov kategórie dostane 5 000 eur. Víťazné projekty budú známe na jar v roku 2024. Súťaž je skvelou príležitosťou, ako vyzdvihnúť tvorbu a projekty slovenských architektov na medzinárodnej scéne.

Vejen Town Hall
Vejen Town Hall | Zdroj: Anders Sune Berg

Viac na www.brickaward.com alebo www.wienerberger.sk.

Zdroj: Wienerberger