image 75256 25 v1
Galéria(8)

Inšpirované prírodou

V Kolíne nad Rýnom sa každé dva roky koná medzinárodný veľtrh Interzum, ktorý je zameraný na výrobu nábytku, dizajn a vybavenie interiérov. Dodávatelia pre nábytkársky priemysel tu predstavujú svoje vízie, inovatívne technológie a dizajn. Spoločnosť RENOLIT, ako popredný svetový výrobca kvalitných plastových fólií a príbuzných výrobkov pre technické aplikácie, nemohla chýbať na veľtrhu, ktorý udáva trendy.

Interzum2015 2
Interzum2015 6
premium white ribbons
Timeless travertine 1 SC
Chagall Oak White SC
Interzum2015 5
Interzum2015 7

Spoločnosť RENOLIT pri tejto príležitosti oficiálne predstavila kolekciu fólií, ktorých vzhľad aj farebnosť boli inšpirované prírodou. Ústrednou témou veľtrhu Interzum bolo totiž stretnutie prírody a dizajnu: „Nature meets DESIGN“. Práve toto motto ovplyvní v nasledujúcich dvoch rokoch dizajn a výrobu v nábytkovom priemysle. Priamo na výstavnom stánku spoločnosti RENOLIT dominovala kombinácia prírodnéhodreva v kontraste jednofarebnými tónmi v matnej alebo vysoko lesklej povrchovej úprave.

Funkčný dizajn
Spomínaná hra kontrastov verne odráža filozofiu ústrednej témy. Príroda predstavuje dokonalú predlohu. Inšpiruje dizajnérov pri premieňaní prírodných prvkov na nový, samostatný dizajn. Stefan Zimmermann, produktový dizajnér spoločnosti RENOLIT vysvetľuje: „Hráme sa so špecifickými znakmi dreva, akými sú fládre, suky a letokruhy. Vytvárame tak malé umelecké diela inšpirované prírodou.“ Spoločnosť sa zameriava nielen na dizajn, ale aj na funkčnosť svojich výrobkov. Dizajn kombinuje so silnými funkčnými stránkami termolaminátov, akými sú napríklad antibakteriálna vlastnosť fólie alebo špeciálna ochranná vrstva.

Dekor Chagall Oak sa vyznačuje živou lineárnou štruktúrou, ktorej intenzita závisí od sfarbenia a razby. Razba Veralinga dodáva dekoru subtílnu hĺbku.
Dekor Chagall Oak sa vyznačuje živou lineárnou štruktúrou, ktorej intenzita závisí od sfarbenia a razby. Razba Veralinga dodáva dekoru subtílnu hĺbku.

Funkcia v názve fólie
Aktuálne sa tieto špeciálne produktové charakteristiky stali súčasťou názvu 2D nábytkových fólií. Prípade, že produkty RENOLIT ALKORFOL obsahujú priehľadnú ochrannú fóliou, nesú v názve pridaný symbol „P“. Symbol „+“ sa vzťahuje na produkt s pridanou vrstvou laku. Toto značenie okamžite sprístupní zákazníkovi informáciu, akú pridanú funkciu ponúka daná fólia. Postupne, po skončení veľtrhu Interzum, dostanú všetky výrobkynové etikety.

Odhliadnuc od množstva nových dekorov, sa na Interzum predstavila ajnová kolekcia 3D fólií, ktorá obsahuje 250 fólií, ktoré sú štandardne dostupné skladom. „Významne sme zvýšili skladové zásoby našich farieb a dekorov v kolekcii Highlights, najmä v sortimente fólií s vysokým leskom, matných a supermatných. Do popredia sa čoraz viac dostáva haptika a autentický zážitok z dotyku.“, hovorí Ladislav Csanda, konateľ spoločnosti RENOLIT Tábor s.r.o. Kolekcia zahŕňa produktové rady fólií RENOLIT COVAREN a RENOLIT ALKOREN. Jej predaj bude prebiehať počas nasledujúcich troch rokov.

Nová skladová kolekcia vo forme kartotékovej krabice
Spoločnosť sa, okrem rozširovania ponuky a inovácie svojich výrobkov, začína zameriavať na efektívnu prezentáciu svojich výrobkov. Nová kolekcia, ktorá je dostupná na sklade, sa prezentuje zákazníkom v podobe atraktívnej kartotékovej krabice. Odkláňa sa od zaužívaného dizajnu, kde je všetko pevne priskrutkované a hrá sa s koncepciou vizitkára v kartotéke. Používateľov doslova vyzýva na interakciu, keďže sa jednotlivé dekory môžu vybrať a vzájomne sa priamo porovnať a kombinovať. Tento prístup predstavuje ideálnu syntézu dizajnu a služieb, ktorá ide ruka v ruke s myšlienkou: „Inšpiruj sa k tvorbe“.

Architektonický koncept stánku RENOLIT
Autori stánku na tohtoročnom veľtrhu Interzum odmietli homogénnu monotónnosť. „Otvorili sme dialóg medzi prírodným drevom a plastom, vintage dizajnom a disko trblietkami. Dve rozličné materiálové svety prezentujeme rovnocenne, pričom sa nemusia nevyhnutne vylučovať alebo nahradzovať jeden druhým,“ približuje prístup autorov Claudia Hiepel, produktová dizajnérka RENOLIT.

Svet kontrastov
Stánok je fúziou kontrastujúcich štýlov, ktoré zjednocuje mix trendových materiálov. Vďaka tomu sa podarilo odvážne skombinovať napríklad mestský purizmus a seversky svetlú rustikálnosť. Steny z bieleho lakovaného smrekového dreva stoja na čierno tónovanej podlahe výstavnej plochy zo surového betónu. Na mieste styku jednotlivých stien nemožno nájsť žiadne pravé uhly. Toto architektonicky puristické usporiadanie vytvára priestor pre prezentáciu dekorov 2D a 3D fólií v podobe tvarovaného mnohouholníka.


V ostrom kontraste k surovej podlahe výstavnej siene je žiarivá zlatá plošina. Priestor pre cateringové stoly ponúka ironický odkaz na pôvab štýlu disko zo 70. rokov 20.storočia. Stoly sú vyrobené z útlych kovových rámov a MDF dosiek v tvare kosodĺžnika, na ktorých je aplikovaná 3D fólia. Nad touto inštaláciou sa vo výške 2,5 metra vznáša 12 štruktúr, ktoré zhmotňujú štýl stvárnenia stánku aj vo vzduchu.

Architektonický koncept stánku renolit - Interzum2015-7