ASB GALA večer 2007
Galéria(19)

ASB GALA večer 2007

Výstavný pavilón Slovenského národného múzea na Žižkovej ulici v Bratislave sa 17. mája premenil na sviatok osobností zo sveta stavebníctva a architektúry. ASB GALA večer položil symbolický základný kameň novej tradície, ktorá odštartovala platformu pravidelného stretávania sa významných osobností. Stretnutie za účasti vyše 300 špičkových developerov, architektov a predstaviteľov popredných realizačných firiem na Slovensku vyvrcholilo premiérovým ročníkom odovzdávania výročných ocenení, ktoré vyhlásil mesačník ASB o architektúre, stavebníctve, bývaní a developingu v spolupráci s ekonomickým týždenníkom Trend. Odovzdávanie cien koloroval výpravný kultúrny program, ktorý previedol hostí cez svetové medzníky stavebníctva a architektúry za prítomnosti popredných slovenských populárnych hercov, spevákov a tanečníkov.


Titulné foto: Ocenení na premiérovom ASB GALA večere 2007: zľava v kategórii ASB – Developer roka 2007 Peter Korbačka, predseda predstavenstva J&T REAL ESTATE, v kategórii ASB – Stavebná firma roka 2007 Miroslav Trnovský, konateľ SKYBAU, a v kategórii ASB – Osobnosť architektúry a stavebníctva Miroslav Maťaščík, konateľ Alfa 04

Vydavateľ časopisu ASB – JAGA GROUP – sa rozhodol formou tohto galavečera vyjadriť ocenenie tým, ktorí sa podľa mienky odbornej verejnosti najviac zaslúžili o rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva. Do každej zo spomínaných troch kategórií určila nominácie komisia zložená zo zástupcov mienkotvorných médií: ASB, Trend, TASR, TA3, Profit, Stavebné materiály a TZB. Nominácie boli zverejnené na odbornom portáli www.asb.sk a na webstránkach Trend, kde mohla odborná verejnosť hlasovať za svojich favoritov. Priebeh hlasovania bol starostlivo kontrolovaný, pričom bolo zabezpečené transparentné hlasovanie. O výsledkoch rozhodlo 2 858 hlasov.

„Hovorí sa, že hlas ľudu je hlasom Božím, a preto sme zverili hlasovanie do rúk vám, odborníkom, ktorým je oblasť architektúry a stavebníctva najbližšia,“ povedala okrem iného vo svojom príhovore šéfredaktorka ASB Martina Jakušová. „Všetci si uvedomujeme, že skutočné súťaženie neprebieha pri hlasovaní, ale na stavebnom trhu. Ocenenia preto nechcú len oslavovať víťazov. Chceme nimi podporiť nadšenie slovenských odborníkov, teda tých, ktorí sa venujú architektúre a stavebníctvu a ktorých úsilie sa premieta do rozvoja našich miest i celej krajiny.“

V rámci programu sa časopis ASB a vydavateľstvo JAGA podieľali na charitatívnych činnostiach a rozdali tak finančné dary trom rôznym organizáciám ako príspevky na záchranu ľudí a ich zdravia: Združeniu na pomoc detskej onkológii pri DFNsP v Bratislave, Inštitútu Krista Veľkňaza a humanitnému systému Dobrý anjel.

Časopis ASB ďakuje partnerom ASB GALA večera, ktorí túto akciu podporili: generálny reklamný partner – XELLA SLOVENSKO, a. s., hlavný reklamný partner – SCHACHERMAYER SLOVENSKO, reklamní partneri – ICOPAL, a. s., PSS, s. r. o. Podujatie ďalej podporili títo partneri: Knauf Insulation, a. s., Hueck Systém, s. r. o., Deceuninck spol. s r.o.a XFLOOR s.r.o.

 
Riaditeľ JAGA GROUP Peter Halász (vľavo) víta Miroslava Beku, predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Skanska BS s manželkou (úplne vpravo) a Magdalénu Dobišovú, ktorá má v spoločnosti Skanska BS v kompetencii styk s médiami.

  Silné trio prišlo z Knauf Insulation: zľava Karol Tužinský, vedúci marketingu, Alexander Écsi, ekonomický riaditeľ, a Vladimír Boroš, obchodný riaditeľ.
 
Juraj Masný (vľavo) a  Richard Hamar z HB Reavis   Jana Varinská, riaditeľka odboru realít v Zipp Bratislava prišla na ASB GALA večer s konateľom Zipp Bratislava Františkom Hirnerom. Za nimi prichádza architekt a podnikateľ Pavol Kollár, nominovaný v kategórii ASB – Osobnosť architektúry a stavebníctva roka 2007

 
Bývalý minister financií Ivan Mikloš vníma veci v širších súvislostiach. Aj preto prijal nomináciu v kategórii ASB – Osobnosť architektúry a stavebníctva roka 2007. Spoločnosť na slávnostnej večeri mu robili Oliver Brunovský, konateľ Trend Holding, a Martina Šámalová, riaditeľka Trend Promotion.

  Obchodný riaditeľ spoločnosti Icopal Kristián Šnírer (úplne vľavo) a Peter Kremský, výkonný šéfredaktor Trend Reality, odovzdali cenu ASB – Developer roka 2007 predsedovi predstavenstva J&T Real Estate Petrovi Korbačkovi.
 
Zľava Maroš Beľan – manažér pre distribúciu v spoločnosti Sika Slovensko, account manager Jaga Group Juraj Vilkovský a Karol Hochschorner – konateľ spoločnosti Ravak Slovakia   Gesto humanity – riaditeľ vydavateľstva JAGA GROUP Peter Halász odovzdáva finančnú a materiálnu pomoc MUDr. Irene Hlivovej (po jeho ľavici) – Združenie na pomoc detskej onkológii pri DFNsP v Bratislave – a Mariánovi Kuffovi – predstavený a štatutár Inštitútu Krista Veľkňaza. Charite asistovala riaditeľka Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy Anna Pavlovičová a, samozrejme, moderátorka celého večera Hana Rapantová.

 
Finále kultúrneho programu sa nieslo v znamení piesne V dolinách. Zaspievalo ju kvarteto Helga Caspar Koválovská (vľavo), Maroš Pavlovič (v popredí), Karin Olasová a Tomáš Horváth.   Šéfredaktorka časopisu ASB Martina Jakušová v rozhovore s Jurajom Necpalom (vľavo), riaditeľom bytovej výstavby v IPEC Management, a Ladislavom Veršovským, generálnym riaditeľom Reding

 
Riaditeľ marketingu vo firme Baumit Tomáš Sepp (v strede) s manželkou Ľudmilou a s riaditeľom spoločnosti Generálny investor Bratislavy Kamilom Beladičom   Silná zostava: zľava Martin Polák, generálny riaditeľ Xella Slovensko a Xella CZ, Anton Viazanko, generálny riaditeľ DURISOL-STAV, František Kmiť, konateľ Xella Slovensko, a Miloš Klein, konateľ Wienerberger Slovenské tehelne

 
Profesorka Zuzana Sternová s vedúcim komunikácie v PSS Milošom Blanárikom a jeho manželkou   Niekdajších spolužiakov spojil ASB GALA večer: vľavo Peter Markovič, obchodný riaditeľ Xella Slovensko, a Jozef Szabo, konateľ spoločnosti Schachermayer Slovensko.

 
Account manager JAGA GROUP Róbert Hošták (úplne vľavo) s Petrom Skoupom, konateľom D.O.S. SK, Petrom Verzálom, riaditeľom XBAU, Miroslavom Maťaščíkom a Martinom Mikolášom (spolu s manželkou Petrou), vedúcim nákupu Schachermayer Slovensko   Hlavný architekt mesta Bratislavy Štefan Šlachta (vľavo) a predseda predstavenstva TriGránit Development Slovakia Gábor Zászlós v rozhovore s architektkou Zuzanou Zacharovou – autorkou ceny ASB

(pet)
Foto: Daniel Veselský