Cena za inováciu v architektúre a stavebníctve
Galéria(2)

Cena za inováciu v architektúre a stavebníctve

Partneri sekcie:

Podniková skupina Gretsch Unitas pôsobiaca v oblasti okien a dverí, vyvinula systém zdvižne posuvného kovania so štrbinovým vetraním, ktorý v sebe kombinuje komfort vetrania s vysokým stupňom ochrany proti vlámaniu. Jedinečné na trhu je, že krídlo je vďaka dodatočne integrovanému modulu v ráme na strane kľučky bezpečne zaistené dokonca aj v polohe vetrania.


Tento systém bol preskúšaný pre nasadenie v oblasti certifikovanej bezpečnosti podľa DIN V ENV 1627/1630 WK 2. Nový modul vetrania môže byť osadený bez väčšej námahy do drevených profilov zdvižne posuvných prvkov G.U.-934 a G.U.-937.  Využitie v oblasti plastových a hliníkových profilov je v príprave.

Za tento systém bola skupina Gretsch Unitas v rámci výstavy BAU Mníchov 2009 ocenená „Cenou za inováciu v architektúre a stavebníctve“, ktorá bola tento rok udelená už po siedmykrát.

Súťaže sa celkovo zúčastnilo 67 produktov, ktoré boli 5-člennou porotou uznávaných architektov a interiérových architektov hodnotené na základe kvality, originality a mnohostrannosti využitia. Zdvižne posuvný prvok so štrbinovým vetraním podnikovej skupiny Gretsch Unitas presvedčil porotu vo všetkých bodoch.

Zdroj: Gretsch Unitas