Profilový systém Elegant je alternatívou k hliníkovým oknám so zachovaním vlastností PVC
Galéria(5)

Budúcnosť PVC okien predstavujú nekonečné sklené vlákna

Partneri sekcie:

Denné svetlo je významnou zložkou vnútorného prostredia budov, ktoré dokáže ovplyvniť náladu, zdravie i pracovný výkon človeka. Ľudia trávia značnú časť dňa v interiéri, preto sú dominantným akcentom súčasnej architektúry otvorené a presvetlené priestory. Kvalitu vnútorného prostredia s dostatkom prirodzeného osvetlenia dokážu zvýšiť okná s profilovým systémom Elegant, ktorý patrí k najštíhlejším plastovým profilom súčasnosti.

Ide o skvelú alternatívu hliníkových okien pri zachovaní vlastností PVC. V kombinácii s inovatívnou technológiou ThermoFibra a výstužami Forthex predstavuje okenný profil Elegant to najlepšie ‚bezoceľové‘ riešenie na trhu plastových okien.

Tento šesťkomorový profil spĺňa maximálne nároky na tepelnú izoláciu dokonca aj štandardy pre pasívne domy.
Elegant je moderný profil s hranatým tvarom a čistými líniami.
Plastový profil so sklenými vláknami má lepšie tepelnoizolačné vlastnosti aj lepšiu ochranu proti vlámaniu.
Profilový systém Elegant je alternatívou k hliníkovým oknám so zachovaním vlastností PVC
V kombinácii s technológiou ThermoFibra a výstužami Forthex predstavuje profil Elegant to najlepšie ‚bezoceľové‘ riešenie na trhu s PVC oknami

Minimalistický a elegantný vzhľad

Elegant je moderný profil s hranatým tvarom a čistými líniami, ktorý dokonale podčiarkne vizuálnu podobu a vnímanie akejkoľvek stavby. Za svoj dizajn získal aj prestížne ocenenie RedDot Award a German Design Award. V ponuke je s rovným či predsadeným krídlom a v širokej škále až 50 farieb, v ktorej nechýba ani trendový odtieň antracit.

Jeho hliníkový vzhľad podtrhuje sivé jadro. Tento šesťkomorový profil spĺňa maximálne nároky na tepelnú izoláciu, dokonca aj štandardy pre pasívne domy. Disponuje stavebnou hĺbkou 76 mm a nízkym koeficientom tepelnej priestupnosti rámom Uf = 0,93 W/m2K s oceľovou výstužou a Uf = 0,88 W/m2K s využitím technológie ThermoFibra a výstuže Forthex.

Pre ďalšie zvýšenie tepelnej a zvukovej izolácie i ochrany proti vlámaniu možno profil osadiť extrémne silným zasklením hrúbky 70 mm. Toto zasklenie bráni prieniku hluku do budovy, preto je systém vhodný aj pre objekty v rušných centrách miest.

Plastový profil so sklenými vláknami má lepšie tepelnoizolačné vlastnosti aj lepšiu ochranu proti vlámaniu.
Plastový profil so sklenými vláknami má lepšie tepelnoizolačné vlastnosti aj lepšiu ochranu proti vlámaniu. | Zdroj: Deceuninck

Unikátna technológia

V rámci udržateľného rozvoja v stavebníctve napreduje aj technologický pokrok v segmente výroby plastových okien. Podstatou unikátnej technológie ThermoFibra sú nekonečné sklené vlákna, ktoré poskytujú výnimočnú pevnosť a možno s nimi dosiahnuť najnižšie hodnoty tepelnej priestupnosti.

Vďaka výstužiam Forthex v rámoch a technológii ThermoFibra je už oceľ v okenných profiloch celkom zbytočná. Tým sa podstatne zníži hmotnosť finálneho okna, čo predstavuje veľkú výhodu nielen pri jeho výrobe, ale aj pri manipulácii a montáži hotového produktu, najmä pri obľúbených veľkoformátových oknách.

Plastový profil so sklenými vláknami má lepšie tepelnoizolačné vlastnosti aj lepšiu ochranu proti vlámaniu. Minimalistický dizajn profilu Elegant ťaží z novej technológie aj po vizuálnej stránke. Pohľadová exteriérová hrana sa vďaka tomu môže ešte znížiť, a to z 9 na 7 mm.

V kombinácii s technológiou ThermoFibra a výstužami Forthex predstavuje profil Elegant to najlepšie ‚bezoceľové‘ riešenie na trhu s PVC oknami
V kombinácii s technológiou ThermoFibra a výstužami Forthex predstavuje profil Elegant to najlepšie ‚bezoceľové‘ riešenie na trhu s PVC oknami | Zdroj: Deceuninck

Plne recyklovateľný profil

Pri životnosti moderných plastových okien, ktoré vydržia desiatky rokov, je spätný odber a recyklácia PVC profilov dlhodobo udržateľným riešením. Deceuninck sa snaží zvyšovať podiel recyklovaných materiálov v plastových prvkoch určených pre stavebníctvo.

Už roky prevádzkuje vlastnú recyklačnú linku v belgickom Diksmuide, ktorej kapacita je 45 000 ton PVC ročne, čo predstavuje spracovanie zhruba 2 miliónov starých okien. Elegant patrí k plne recyklovateľným profilom, ktorého súčasťou je jadro EcoPowerCore vyrobené z recyklovateľného PVC s extrémnou pevnosťou. Na hotovom okne nie je viditeľné, ale zlepšuje mechanické vlastnosti profilu.

Viac sa o profile Elegant a novej technológii ThermoFibra dočítate na www.elegant.deceuninck.com/sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Deceuninck