Najnovšie trendy v strechách

Spoľahlivá plochá strecha

Partneri sekcie:

„Som architekt a zároveň sa zaoberám stavebnou činnosťou. Celý svoj profesijný život sa venujem najmä strechám. Zákazníci sa ma často pýtajú, či aj pri nich existujú nejaké trendy a novinky. V tomto seriáli sa preto s vami rád podelím o svoje poznatky.“ Ing. arch. Ján Briežnik

Objekty s plochou strechou sú dnes čoraz viac obľúbené. Poskytujú ich obyvateľom moderný vzhľad s maximálne využitým obytným priestorom.

Pri plochých strechách sa však dažďová voda neodvádza tak rýchlo ako pri šikmých, preto je okrem správnej inštalácie mimoriadne dôležitá aj kvalita strešného materiálu. Na trhu je veľké množstvo materiálov, ktoré sú ale v rôznej úrovni kvality.

Pri plochých strechách sa však dažďová voda neodvádza tak rýchlo ako pri šikmých preto je okrem správnej inštalácie mimoriadne dôležitá aj kvalita strešného materiálu

Z mojej skúsenosti hydroizolácie z radu Icopal Prémium ponúkajú zákazníkom výrazne viac istoty a ochrany: viacvrstvovú skladbu, odolnejšie materiály, a tým aj vyššiu bezpečnosť strechy.

Kolekcia Icopal Prémium je tvorená najmä modifikovanými (t. j. špeciálnym kaučukom obohatenými) asfaltovými pásmi, ktoré majú v porovnaní so štandardnými oxidovanými asfaltovými pásmi, resp. PVC fóliou viaceré výhody:
– sú výborne tvarovateľné, nelámu sa a nepraskajú,
– majú pevné a pružné výstužné vložky a sú vysokoodolné proti pretrhnutiu,
– obsahujú špeciálne povrchové úpravy, ktoré sú odolné proti mechanickému poškodeniu,
– sú odolné proti UV žiareniu,
– je možné ich aplikovať na akékoľvek stavebné materiály a izolácie (na rozdiel od PVC).

V súčasnosti ide do popredia trend rodinných domov s plochou strechou.

Prémiové riešenia Icopal sú určite tou správnou voľbou pre spoľahlivé zastrešenie plochých striech.

Ing. arch. Ján Briežnik

Text: Ing. arch. Ján Briežnik

Zdroj: PR článok spoločnosti BRAMAC