melrose rusovce alternativny projekt byvania v uzatvorenom kondominiu
Galéria(5)

Melrose Rusovce: Alternatívny projekt bývania v uzatvorenom kondomíniu

Najnovší investičný zámer developerskej firmy Neobau, s. r. o., nazvaný Melrose Rusovce počíta s nízkopodlažnou zástavbou územia v línii Balkánskej ulice, významnej dopravnej osi v mestskej časti na juhovýchode slovenskej metropoly. V novej obytnej zóne vyrastú do novembra tohto roku tri trojpodlažné rezidenčné domy (A1, A2, A3) s vybavenosťou na prízemí a tri samostatné dvojpodlažné viladomy (B1, B2, B3) s veľkorysými terasami či predzáhradkami, pričom objekt C poslúži na občiansku vybavenosť. Dokopy vytvoria uzavretý polyfunkčný súbor s 59 bytmi, desiatkou nebytových priestorov, detským ihriskom, exteriérovým bazénom a oddychovou zónou.

melroser6 big image
melroser3 big image
melroser2 big image
melroser1 big image
S ďalšími otázkami ohľadom samotného projektu a jeho prípadnej spojitosti s petržalským Melrose sme sa obrátili priamo na konateľa spoločnosti Neobau, s. r. o., Ing. Petra Chovanca.

Polyfunkčný obytný súbor v Rusovciach i apartmánový komplex v Petržalke nesú rovnaký názov: Melrose. Znamená to zámernú kontinuitu zo strany developera?

Samozrejme, že po úspešnom osvedčení úspešnosti nového typu bývania na Slovensku som chcel budúcim záujemcom naznačiť obdobný typ výstavby v zaujímavej lokalite Bratislavy. Nízkopodlažná výstavba v Rusovciach ponúka taktiež nadštandardné bývanie v uzatvorenom kondomíniu niekoľkých nízkopodlažných budov s bazénom, detským ihriskom a občianskou vybavenosťou – lekárňou, večierkou, kaviarňou či masážnym salónom. Niekoľko priestorov na prízemí objektov ešte len čaká na svojich záujemcov. V rokovaní je kaderníctvo, cukráreň a iné.

melrose, rusovce, byty novostavby bratislava

Petržalský Melrose ponúkol záujemcovi o bývanie na výber kúpu apartmánu do osobného vlastníctva alebo jeho dlhodobý prenájom. V čom spočíva špecifikum rusovského projektu v porovnaní so svojím predchodcom alebo s inými konkurenčnými projektmi v lokalite?

Projekt v Rusovciach je poňatý trochu komornejšie a luxusnejšie, stále však za prístupné ceny. Má vyšší štandard – zakrytý bazén, veľkú plochu zelene uzatvorenú pred verejnosťou vďaka oploteniu, vlastnú promenádu s lavičkami a dominujúcim umeleckým dielom v centre areálu, vlastné záhradky s terasami bytov na prízemí, nadštandardne veľké balkóny na poschodiach a pre veľký záujem mladých rodín vlastné detské ihrisko. Okrem samotnej už uvedenej vybavenosti ponúka zjavné výhody pre mladé, moderné, a najmä športujúce rodiny: blízkosť hrádze a dvoch prírodných kúpalísk Rusoviec i Čunova sú veľmi silným lákadlom. Myslím si, že tým je zodpovedaná aj druhá časť otázky ohľadom konkurenčných projektov.

melrose, rusovce, byty novostavby bratislava

Úvodný článok k seriálu: Medzery na rezidenčnom trhu ako investičná príležitosť a stimulátor dopytu
Nový háj: individualizácia interiéru aj exteriéru podľa vlastných potrieb
Greefin: Návrat k skromnejšiemu formátu bývania esom v boji o klienta
Melrose Petržalka: Prednosťou voľba medzi kúpou a dlhodobým prenájmom

Nikdy ste sa netajili snahou nachádzať svoju investičnú príležitosť v hľadaní a vypĺňaní medzier na domácom rezidenčnom trhu. Budete pokračovať v doterajšej línii alebo máte pripravené ďalšie – iné typy alternatívnych bytových projektov?

Z osobných dôvodov a aj vzhľadom na značnú neistotu na finančných trhoch neplánujem najbližší rok žiadnu výstavbu. V prípade, že by som náhodou našiel opäť dôveru v euro, určite by som staval cenovo dostupné malometrážne byty a celkom určite by sa museli niečím odlišovať od bežného štandardu bývania. Vždy treba vychádzať z daností pozemku, čiže každý projekt môže byť zaujímavý niečím iným.

melrose, rusovce, byty novostavby bratislava

Juraj Pokorný
Vizualizácie a foto: Neobau

–>–>