Komenského rezidencia

Komenského rezidencia

Bývalá budova Stavebnej fakulty Žilinskej univerzity sa mení na moderný bytový dom. Prechádza rozsiahlou rekonštrukciou a nadstavbou.

Na projekte pracovalo štúdio Ateliér 3A na čele s architektom Ľubomírom Kuželom. Bytový dom bude mať po dokončení šesť nadzemných podlaží. Projekt do Žiliny prinesie 75 nových bytov. V bytovke sa bude nachádzať osem jednoizbových, 41 dvojizbových, 13 trojizbových a 11 štvor­izbových bytov.

Doplnia ich dva neštandardne veľké byty – jeden päťizbový a jeden šesťizbový byt. Byty na vrchných podlažiach sú riešené ako mezonetové. Jednoizbové byty majú rozlohu od 40 do 48 m2, kým päť- a šesťizbové až 280, resp. dokonca 440 m2. Ide o skutočný mestský penthouse.

Všetky byty majú balkón alebo terasu s výmerou od 15 až do 100 m2. Projekt tiež ráta s nadštandardne vysokými stropmi a veľkoryso riešenými spoločnými priestormi. Parkovanie je riešené prevažne na teréne, kde bude k dispozícii 76 miest. Vnútorných krytých miest je 17.

Projekt sa nachádza v mestskej časti Hliny na križovatke Komenského a Lichardovej ulice. Historické centrum a bulvár sú vzdialené približne tri minúty chôdze. Na prvom podlaží vznikne priestor pre obchodné prevádzky či služby.

ZDROJ: Komenskeho.sk