Strážske Komenského 668 01
Galéria(6)

Ako sa nespáliť pri investícii do zábradlia a zasklenia

Aj veci, ktoré na prvý pohľad nevidno, ovplyvňujú životnosť. O tom, ako dlho si budete bezstarostne užívať svoj zrekonštruovaný balkón, môže rozhodnúť napríklad použitie kvalitných skrutiek a správneho silikónu. V žiadnom prípade nepodceňte prípravu a starostlivo vyberte dodávateľa.

Bernolákova
IMG 20190603 114958
Strážske Komenského 668 01
Strážske Komenského 669 01
P1000933

Pri rekonštrukciách balkónov či lodžií by si investor mal dať pozor, aby od dodávateľa dostal kvalitný tovar, a to nielen hliníkové zábradlie a zasklievací systém, ale aj vhodné a trvanlivé materiály na kotvenie zábradlia a striešok alebo na utesnenie zasklenia.

Šetrenie pri montáži môže znehodnotiť celú investíciu a skrátiť jej životnosť. Krásne opravený balkón s kombináciou bezúdržbového hliníka a skla je škoda špatiť zle pozinkovanými skrutkami a železnými konzolami, v prípade ktorých môže časom dochádzať k chemickej korózii.

„Dodávateľ by mal dokladovať, že používa kotviace skrutky a materiály vhodné na kontakt s hliníkom a sklom, pretože napríklad pri niektorých silikónoch to neplatí. Následky potom bývajú buď len estetické (naleptanie alebo zafarbenie skla), alebo v horšom prípade hrozia aj konštrukčné chyby,” hovorí Josef Šenk, technický riaditeľ spoločnosti ALUMISTR SE, ktorá je popredným výrobcom hliníkových zábradlí a zasklievacích systémov na balkóny a lodžie.

Strážske Komenského 669 01
Zdroj: ALUMISTR SE

Základným predpokladom spokojnosti s investíciou je stále výber spoľahlivého dodávateľa. „Napríklad aj pri kupovaní televízora bývajú ľudia paradoxne opatrnejší ako pri investícii do zasklenia, ktoré im má dobre slúžiť desiatky rokov. Pozrú si ponuku na obrázku, ale nejdú sa pozrieť k výrobcovi, aby na vlastné oči videli, čo im chce namontovať, ani si nezháňajú referencie montážnej firmy. V prípade bytového domu pritom môže ísť o investíciu rádovo v desaťtisícoch” udivene konštatuje Josef Šenk.

Spoločnosť ALUMISTR SE svojim zákazníkom ponúka prehliadku vzoriek v reálnej podobe a podrobnú prezentáciu ponuky priamo na mieste, napríklad na domovej schôdzi. Rovnakú alebo podobnú realizáciu, na akú sa dom chystá, si záujemci môžu pozrieť aj na referenčných stavbách v blízkosti svojho bydliska.

„Navyše môžeme sprostredkovať stretnutie s investorom referenčnej stavby, aby sa podelil o svoje skúsenosti. A ako overenie správnosti výberu ponúkame realizáciu jedného vzorového balkóna bez výplne, ktorý možno ešte demontovať alebo upraviť,“ dodáva technický riaditeľ spoločnosti ALUMISTR SE.

IMG 20190603 114958
Zdroj: ALUMISTR SE

www.alumistr.sk