Vizualizace s radiátorem Zehnder Charleston 1

Vyhodnotenie súťaže DESIGN CONTEST pre architektov a dizajnérov

Partneri sekcie:

Víťazkou súťaže DESIGN CONTEST, vyhlásenej švajčiarskym výrobcom Zehnder Group, určenej architektom, dizajnérom a návrhárom interiérov z Českej a Slovenskej republiky, sa stala Mgr. art. Lucia Švecová a jej návrh dizajnových článkových radiátorov Zehnder Charleston do krásneho interiéru reštaurácie. Získala vďaka tomu hlavnú cenu v hodnote 7 500 €!

Vyhodnotenie súťaže s radiátormi Zehnder Charleston

Spoločnosť Zehnder Group ČR minulý rok vyhlásila súťaž určenú architektom, dizajnérom, návrhárom interiérov a študentom 4. a 5. ročníkov architektonických odborov z ČR a SR. Predmetom súťaže boli najlepšie vizualizácie alebo realizácie s nadčasovými dizajnovými radiátormi Zehnder Charleston, prihlásené v období od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2018, spĺňajúce podmienky súťaže. Prihlásené súťažné práce posudzovala odborná porota, menovaná vyhlasovateľom súťaže.

Do poroty zasadli: autorizovaný architekt Ing. Tomáš Štajnc (D-PLUS PROJEKTOVÁ A INŽENÝRSKÁ a. s.), zo zástupcov z oblasti TZB prijal pozvanie Ing. Josef Hodboď (Topinfo s. r. o.), odborným pohľadom na bývanie a architektúru hodnotili návrhy aj PhDr. Matej Šišolák (šéfredaktor Architekt+) a Lenka Zahradníková (šéfredaktorka HomeInCube.cz), nechýbali ani zástupcovia Zehnder Group ČR.

Porota vyhodnotila 20 projektov, ktoré najlepšie splnili kritériá zadania súťaže, pričom posudzovala predovšetkým tieto: celkové architektonické a dispozičné riešenie, technicky správny návrh radiátorov Zehnder Charleston s ohľadom na zaistenie optimálneho vykurovania a rešpektovanie zásad stavebnej fyziky i na správnu špecifikáciu výrobkov.

Kto ovládol Zehnder Charleston Design Contest?

Víťazkou súťaže o najlepšiu vizualizáciu alebo realizáciu s radiátormi Zehnder Charleston sa stala Mgr. art. Lucia Švecová z obce Lisková na Slovensku, ktorá získala hlavnú cenu vo forme produktov Zehnder v hodnote 7 500 €. Víťazka porotu zaujala do detailu premysleným príjemným interiérom reštaurácie.

Ocenený bol hlavne skvele zvládnutý návrh v industriálnom štýle, použité materiály, farebné riešenie i dispozícia. So štýlom interiéru skvele korešponduje výber radiátora Zehnder Charleston. Jeho umiestnenie, vhodne zvolený rozmer a zodpovedajúci výkon zase preukazujú i technickú erudíciu autorky. Celkovo ide o moderný, harmonický, ale plne funkčný interiér.

1. miesto interiér reštaurácie zvislý variant radiátora Zehnder Charleston s lakom Technoline

1. miesto: interiér reštaurácie, zvislý variant radiátora Zehnder Charleston s lakom Technoline
Autor: Mgr. art. Lucia Švecová, Lisková, Slovensko
Cena: dizajnové radiátory a komfortné vetranie s rekuperáciou tepla Zehnder podľa vlastného výberu v celkovej hodnote 7 500 €

2. miesto kúpeľňa zvislý variant radiátora Zehnder Charleston vo farbe Black Matt

2. miesto: kúpeľňa, zvislý variant radiátora Zehnder Charleston vo farbe Black Matt
Autor: Patrícia Janoková, Ostrava, Česká republika
Cena: mobilný telefón iPhone 7

3. miesto detská izba radiátor Zehnder Charleston pod oknom farba Lichen

3. miesto: detská izba, radiátor Zehnder Charleston pod oknom, farba Lichen
Autor: Silvia Bohušová, Trenčín, Slovensko
Cena: Mobilný telefón iPhone 7

Prehľad 20 najlepších návrhov súťaže Design Contest Charleston 2017/18 nájdete TU.

Zdroj: Zehnder, www.zehnder.cz