Kúpeľňa Laufen
Galéria(9)

Nadčasová krása. Kúpeľňová kolekcia zo Švajčiarska poteší zmysly na pohľad aj dotykom

Partneri sekcie:

Jednoduchá, kreatívna, a napriek tomu vysoko elegantná. Taká je kúpeľňová kolekcia INO švajčiarskej značky Laufen. Rad navrhnutý svetoznámym dizajnérom Toanom Nguyenom využíva najmodernejšie technológie na dosiahnutie dokonalých a čistých línií, ale aj maximálnu priestorovú praktickosť a dlhotrvajúcu životnosť.

„Kolekcia INO vychádza z klasických kúpeľňových tvarov, predstavuje ale ich úplne nové poňatie. Fascinuje nadčasovosťou, prácou s pokročilými materiálmi a perfektne ladnými tvarmi,“ opisuje Iva Šedivá zo spoločnosti Laufen CZ.

Svetoznámy dizajnér Nguyen, ktorý pôsobil v dizajnérskych štúdiách v Paríži, Barcelone a Madride, sa s podobou kúpeľňových prvkov skutočne pohral. Ukázal, že limity keramického materiálu sú oveľa ďalej, než by mnoho ľudí očakávalo. S využitím technológie tenkostennej keramiky Saphir Keramik dodal klasickým kúpeľňovým produktom originálny vzhľad, ale aj vysokú odolnosť a ľahkosť.

„Toan Nguyen využíva materiál Saphir Keramik na maximum a predstavuje úplne nové možnosti designu v oblasti kúpeľňovej keramiky. Vidieť to možno v tvaroch, detailoch, pri umývadlách potom napríklad pri poňatí odkladacieho priestoru, ktorý je pevne spojený s umývadlom, a tvorí tak jeden celok. Kolekcia INO je dôkazom, že lepšia tvárnosť materiálu umožňuje dizajnérom objavovať nevšedné spôsoby pri návrhoch kúpeľňovej keramiky,“ uvádza ďalej Iva Šedivá.

Kúpeľňa Laufen
Kúpeľňa Laufen | Zdroj: Laufen

Samostatne stojace prvky

Dominantou kolekcie sú predovšetkým umývadlá a umývadlové misy vyznačujúce sa tenkými hranami, precíznymi záhybmi a čistými tvarmi. Charakteristické sú pre nich praktické odkladacie plochy s dostatkom priestoru na umiestnenie hygienických potrieb.

Veľkosť odkladacích plôch je navyše možné pri vybraných umývadlových modeloch prispôsobiť podľa priania zákazníka a dispozície jeho kúpeľne. Umývadlá teda skvele doplnia väčšie aj menšie priestory.

Vynechať nemožno ale ani samostatne stojace vane. Sú navrhnuté tak, aby ľahko a vkusne doplnili moderné kúpeľne a stali sa jasnou dominantou priestoru. Prírodný materiál, z ktorého sú vyrobené, kombinuje najlepšie možné vlastnosti pre kúpeľňové podmienky.

„Vaňa je hladká a príjemná na dotyk a pri každom kúpeli poteší zmysly. Súčasne dokáže udržiavať vodu počas horúceho kúpeľa dlhšie teplú. V neposlednom rade dodáva vaniam odolnosť, ktorá bráni ich poškodeniu, a umožňuje ich dlhodobé užívanie,“ dopĺňa Šedivá zo spoločnosti Laufen.

Kúpeľňový nábytok očarí minimalistickým dizajnom, pre ktorý sú charakteristické zaoblené hliníkové rohy. Aj tu sa navyše prejavuje snaha využiť každý kút kúpeľne na maximum. Rad ponúka umývadlové skrinky s dvierkami alebo zásuvkou.

Maximálne praktické sú závesné skrinky s poličkami umiestnenými nielen vo vnútri, ale aj na dverách. Šikovne pracujú s priestorom a umožňujú perfektnú organizáciu kúpeľňových potrieb. U všetkých prvkov je možné voliť medzi stále obľúbenejším bielym matným prevedením alebo dekorom orecha.

Laufen foto tisk kolekce INO umyvadlo do nabytku s polickou vpravo 10Umývadlo do nábytku s poličkou
Umývadlo do nábytku s poličkou | Zdroj: Laufen

 

Séria kúpeľňovej keramiky si tiež skvele rozumie s úložnými priestormi. Jednoducho ju možno kombinovať aj s batériami Kartell by Laufen, Pure a Twinplus. Kreativita a možnosti kombinácií sú takmer neobmedzené.

Samostatne stojaca oválna vaňa uchváti jednoduchými a dokonalými krivkami. Nie je však len dizajnovým klenotom, ponúka maximálny komfort aj funkčnosť, ktorú je možné od modernej vane očakávať.

Vyrobená je z hladkého, jemného, ​​a napriek tomu odolného materiálu s vysokým obsahom minerálnych častíc, ktorý dokáže udržať vodu počas horúceho kúpeľa teplú po dlhú dobu.

Samostatne stojaca vaňa
Samostatne stojaca vaňa | Zdroj: Laufen

Moderný a elegantný dizajn

Praktické umývadlo s odkladacím priestorom na pravej alebo ľavej strane je jednou z dominánt celej kolekcie. Precízny dizajn prináša nielen umývadlo vo svojom najmodernejšom poňatí, ale používateľom kúpeľne poskytne aj skvelú funkčnosť a maximálne využitie priestoru okolo umývadla.

Odkladacia plocha tvorí s umývadlom vďaka použitiu materiálu Saphir Keramik jeden celok. Vyznačuje sa tenkými hranami, extrémnou odolnosťou a ľahkosťou a vďaka rozmerom je vhodné aj pre menšie kúpeľne.

Závesná skrinka výrazne rozšíri úložný priestor každej kúpeľne. Prakticky rozmiestnené poličky vo vnútri a na dverách skrinky umožňujú jednoduchú organizáciu, či už hygienických potrieb alebo uterákov a osušiek. Skrinku je možné zaobstarať v bielej matnej farbe alebo s dekorom orecha.

V rovnakom farebnom prevedení sú aj umývadlové skrinky s dvierkami alebo priestrannou zásuvkou. Umývadlová misa s elegantnými líniami sa rýchlo stane súčasťou akejkoľvek modernej kúpeľne. Poteší milovníkov klasických kúpeľňových tvarov, rovnako ako fanúšikov najmodernejšieho interiérového designu.

Na prvý pohľad zaujme decentnými záhybmi a tenkými hranami, ktoré vznikli s využitím tenkostennej keramiky Saphir Keramik. Jej univerzálnosť umožňuje jednoduchú kombináciu s jednofarebným kúpeľňovým nábytkom, rovnako ako s drevenými dekormi.

Kúpeľňa Laufen
Kúpeľňa Laufen
Laufen INO VIII
Samostatne stojaca vaňa
Umývadlo do nábytku s poličkou
Umývadlo
Umývadlo
Laufen foto tisk kolekce INO umyvadlo do nabytku s polickou vpravo 10Umývadlo do nábytku s poličkou
Laufen, red