Polovicu haly a dve podlažia administratívnej budovy využíva Carcoustics Slovakia.

Administratívna budova v priemyselnom parku Nováky

Partneri sekcie:

V priemyselnom parku na hlavnom ťahu medzi Novákmi a Prievidzou si môžete všimnúť novú priemyselnú halu, ktorá nie je úplne ako ostatné. Ide o budovu spoločnosti VAŠA s.r.o. s rozlohou 10 000 m2. Budova je postavená ako objekt pre ľahký strojársky priemysel. Pri jej projektovaní a výstavbe sa veľký dôraz kládol najmä na nízku energetickú náročnosť.

Administratívna časť budovy je vysoká 15 m, má štyri nadzemné podlažia, každé s plochou 600 m2. Obvodové lomenicové opláštenie oceľovej konštrukcie budovy vyrobila a realizovala firma SLOVAKTUAL. Je tvorené sendvičovými PIR panelmi s hrúbkou 100 mm a zasklenými fasádnymi prvkami na celú výšku budovy.

PIR – polyizokyanurát – je materiál s nízkou objemovou hmotnosťou, je tuhý, má uzavretú štruktúru, teda nepohlcuje žiadnu vodu. Izolačné materiály z PIR majú zvýšenú odolnosť proti ohňu, lepšie izolačné vlastnosti, vyššiu stabilitu rozmerov a vyššiu pevnosť v tlaku.

Administratívna budova VAŠA s.r.o. v priemyselnom parku Nováky

V zasklenej časti fasád bolo použité izolačné bezpečnostné trojsklo s odolnosťou proti prepadu osôb. Fasáda je orientovaná na juhovýchod. Strecha je rovnako tvorená strešným PIR panelom s hrúbkou 120 mm. Strecha je z technologických dôvodov (prechody vedení vzduchotechniky) dodatočne zateplená a prekrytá fóliou FATRA.

Osvetlenie je zabezpečené LED svietidlami. Je riadené pomocou DALI technológie, umožňujúcej stráženie potrebnej opcie osvetlenia v jednotlivých sektoroch výroby. Hygienické vetranie zabezpečujú VZT jednotky. Spolu sa štandardne vetrá objemom 19 200 m3/h na celú budovu. Účinnosť rekuperácie je 90 % a viac.

www.slovaktual.sk/administrativna-budova-carcoustics-slovakia-s-r-o-v-novakoch

Obvodové lomenicové opláštenie oceľovej konštrukcie budovy vyrobila a realizovala firma SLOVAKTUAL

ZDROJ, FOTO: SLOVAKTUAL