20220630 112302

Vyšlo nové, letné číslo časopisu ASB. Dôležité témy dopĺňa už tradične unikátna architektúra

Nová stavebná legislatíva, zmeny v Bratislave či atraktívne a zaujímavé stavby. To je ľahký prierez toho, čo vás v novom čísle časopisu čaká.

Parlament 27. apríla 2022 schválil po 46 rokoch novú stavebnú legislatívu. Na prvý pohľad to vyzerá ako dosiahnutie cieľa, no nie je to celkom tak. Stojíme na začiatku náročného, minimálne dvojročného procesu.

Stavebné zákony, teda zákon o výstavbe a zákon o územnom plánovaní, zavádzajú obrovské množstvo zmien, ktoré nebude jednoduché implementovať. Venovali sme in celý fokus tohto čísla ASB. Hoci je informácií stále menej ako otázok, veríme, že aspoň niektoré vám zodpovieme.

A to zďaleka nie je všetko. Nákupné centrá formujú mestá. Ako sa podpísali na Bratislave, kde o ne nie je núdza?  Ťažké legislatívne a biznisové témy vystriedajú oku lahodiace projekty a realizácie, ktoré vám spríjemnia pokojne aj leto pri vode. Veď posúďte sami.

Hlavné témy nového čísla: 

Nákupné centrá v mestách – začalo to Priormi
Nové stavebné zákony vstúpia do platnosti o dva roky
Projekt Nová Matadorka
Nový depozitár rotterdamského múzea od MVRDV
Na Horu – plastika alebo dielo prírody?

Predplatné nového, sviežeho čísla časopisu ASB si môžete zakúpiť na našej webstránke alebo si časopis kúpte fyzicky v kamenných predajniach.