Nová slnečná clona Schüco CSB odolá aj víchrici schopnej vyvracať stromy

image 100704 25 v1

Nová vonkajšia slnečná clona Schüco CSB (Concealed Shaped Blind) v podobe rolety z hliníkových lamiel spoľahlivo odolá aj vetru so silou 9 až 10 na Beaufortovej stupnici, to znamená aj silnej víchrici schopnej vyvracať stromy. Vďaka priehľadnosti viac ako 23 % ľuďom v budove zároveň umožňuje zostať v kontakte s vonkajším svetom aj v prípade, že je clona zatiahnutá.

Tieniaca technika významne ovplyvňuje tepelný komfort a svetlené podmienky v interiéroch budov. Vhodné tienenie chráni pred priamym slnečným žiarením, prehrievaním priestorov a prispieva k rovnomernému rozmiestneniu svetla počas dňa. Architekti a developeri preto vyžadujú flexibilné riešenie, ktoré je účinné proti slnečnému žiareniu, odolné proti vetru a zároveň dizajnovo atraktívne.

Vonkajšia slnečná clona Schüco CSB je plne integrovaná do fasádneho systému Schüco FWS 50/60.

Slnečná clona Schüco CSB je stabilná aj v silnom vetre

Vonkajšia slnečná clona Schüco CSB je plne integrovaná do fasádneho systému Schüco FWS 50/60 a v budove výrazne redukuje teplo aj počas horúcich slnečných dní. Rovnako si toto tienenie poradí aj so slnečnými lúčmi vo veternom počasí, a to až do rýchlosti vetra 25 m/s, čo na Beaufortovej stupnici odpovedá víchrici až silnej víchrici schopnej vyvrátiť strom. Takúto odolnosť majú lamely z extrudovaného hliníka, ktoré pri nápore vetra zostanú stabilné vďaka vodiacim koľajniciam, ktoré sú uložené v krytých kazetách/konzolách. Vysokú transparentnosť, resp. viditeľnosť až 23 % vytvára kombinácia hliníkových lamiel a medzier medzi nimi. Stopercentné zatienenie slnečného žiarenia je zaistené v tom prípade, ak je uhol dopadajúcich lúčov vyšší ako 21°. Žalúzie sa vyrábajú v eloxovaných farbách C0 a C31 až C35, takže môžu perfektne ladiť s farbou fasády alebo môžu vytvoriť zaujímavé farebné efekty.

Ľudia v budove zostanú v kontakte s vonkajším svetom aj v prípade, že je clona Schüco CSB zatiahnutá.

Výhody pri spracovaní a montáži

Slnečná clona Schüco CSB je súčasťou kalkulačného softvéru SchüCal, čo uľahčuje plánovanie konfigurácie žalúzií. S hmotnosťou 4,6 kg/m2 je roleta pomerne ľahká. Dodávaná je na valci, takže je rovno pripravená na montáž. Jediné, čo je potrebné pri montáži urobiť, je upraviť veľkosť vodiacich koľajníc po stranách. Ďalšia úspora je tá, že namiesto zdĺhavého manuálneho procesu nastavenia hornej a spodnej koncovej pozície rolety je nastavenie vykonané jednoducho pri prvom použití. Automatické zastavenie vrátane detekcie prekážok chráni clonu Schüco CSB pred poškodením v dôsledku nesprávneho zaobchádzania.

Integrácia slnečnej clony Schüco CSB do fasádneho systému Schüco FWS 50.

Okrem novinky CSB zahŕňa sortiment Schüco systém exteriérových slnečných clôn CTB s vysokou odolnosťou proti vetru pre okná a fasády alebo systém posuvných okeníc ALB.

KategórieAktuálne