image 75116 25 v1
Galéria(9)

ELEKTRONICKÝ STAVEBNÝ DENNÍK

Počas každej prebiehajúcej stavby by podľa stavebného zákona mal stavbyvedúci alebo stavebník zaznamenávať všetky podstatné udalosti ohľadom výstavby do stavebného denníka. Zapisovať by mal údaje o stavebných prácach, vykonávaní dohľadu nad verejnými prácami, projektoch dokumentácie a iných činnostiach, ovplyvňujúcich stavebné práce či priebeh celej výstavby. Zdĺhavému a nepraktickému zapisovaniu všetkých týchto údajov do množstva papierových denníkov však nadobro odzvonilo! Horúcou novinkou v oblasti stavebníctva je elektronický stavebný denník, ponúkajúci tú najjednoduchšiu a hlavne omnoho efektívnejšiu evidenciu stavebnej činnosti.

img 8433 2
img 8461
img 8474
img 8482
img 8491
img 8511
board APP PHONE
BOARD NTB

Prelomová novinka

Elektronický stavebný denník je nová internetová služba určená predovšetkým pre stavebníkov, ktorá bola do obehu oficiálne spustená len minulého roku. Ide o veľmi jednoduchú a priehľadnú online aplikáciu, ktorá stavebníkom okrem zaznamenávania podstatných údajov do denníka umožňuje jediným kliknutím exportovať, poslať či dokonca vytlačiť konkrétnu činnosť. Nepraktickú dokumentáciu podstatných informácií ohľadom akejkoľvek stavby, ktorú musel stavbyvedúci ručne vpisovať do klasického stavebného denníka, teraz možno prehľadne manažovať na počítači, tablete alebo mobile. Na denníku sa pracovalo približne rok a okrem toho, že plnohodnotne nahrádza klasický denník v papierovej forme, ponúka ďalšie originálne služby navyše, ktoré ocení nie jeden pracovník v stavebníctve.

Detailný prehľad nad celým staveniskom

Funkcia kontrolného či akéhosi revízneho charakteru je „alfou a omegou“ celého projektu. Devízou tejto služby je dokonalý prehľad stavebníka, ktorý má pomocou aplikácie všetky stavby pod kontrolou a môže k ním pristupovať s pripojením na internet prakticky odkiaľkoľvek. Stavbyvedúci má tiež možnosť všetky denné záznamy pomocou praktického kalendára listovať či editovať od začiatku výstavby až po jej ukončenie. Bez zbytočných zdĺhavých papierovačiek si vie poľahky odkontrolovať každodennú dochádzku pracovníkov, zaznamenať súpis vykonaných prác, zabezpečiť fotodokumentáciu alebo dokonca sledovať stavenisko pomocou dômyselných kamier. Bezproblémovo si tiež stavbyvedúci dokáže nahrať rôzne iné dokumenty súvisiace so stavbou ako výkresy či vyžadované povolenia. Okrem toho služba zabezpečuje plynulú komunikáciu medzi stavebníkom a investorom, čo má za následok oveľa rýchlejší a efektívnejší priebeh prác, pričom sa odbúrava nutnosť osobného dennodenného dozoru investora na stavenisku.

Neustála inovácia služieb

Aktuálnou novinkou denníka je možnosť exportu či importu zoznamov stavebníkov, strojov alebo aj dodávateľov. Jednotlivé „partie“ stavbárov je tak na základe požiadavky možné poľahky presúvať z jednej stavby na druhú. Momentálne tiež finišujú posledné úpravy na offline verzii mobilnej aplikácii, ktorá aj bez aktívnej siete zabezpečí plynulý vstup do služby. Následne môže stavebník zaznamenať či skontrolovať všetky potrebné informácie, tak ako keby bol pripojený online. Akonáhle sa bude mať možnosť pripojiť na internet, všetky informácie sa mu ihneď synchronizujú. Záujemca má momentálne možnosť vyskúšať elektronický stavebný denník prvých 30 dní úplne zadarmo a až následne, ak so službou bude spokojný, si môže zakúpiť licenciu na dlhodobé využívanie. Ponuka služieb bude však už koncom septembra doplnená tiež o paušálny systém platenia. Tento „uptade“ zabezpečí dostupnosť služieb aj pre stavebníkov, ktorí budú chcieť využiť denník len na jednu stavbu. Cenovo atraktívnejšie to tak bude i pre veľké spoločnosti, ktoré si budú môcť licencie prispôsobovať podľa počtu stavieb.

ZDROJ: PR článok spoločnosti e-Stavba s.r.o.