bytovy dom

Development summit 2021 už 22. júna. Stretnite sa s lídrami trhu

Prinesie nový Zákon o územnom plánovaní a stavebnom poriadku efektívnejšiu výstavbu? Zlepší kritickú bytovú situáciu v hlavnom meste spolupráca so súkromným sektorom? Aj nad týmito otázkami sa budú zamýšľať experti na konferencii Development summit 2021. Vzhľadom na zlepšujúcu sa situáciu sa tento rok uvidíme naživo.

Všetci sa zhodnú na tom, že novelu stavebného zákona potrebuje Slovensko ako soľ. Povoľovacie konania sú zdĺhavé, stavby sa predražujú a v konečnom dôsledku na to doplatia tí, ktorí si byty kúpia. Zákon o územnom plánovaní a stavebnom poriadku má priniesť rýchlejší, efektívnejší a digitálnejší povoľovací proces. Má byť odpoveďou na požiadavky, ktoré stavebná obec prízvukuje už celé roky.

Je ale novela naozaj nastavená správne a férovo pre všetkých? Otázok je veľa, doterajší priebeh tvorby zákona je navyše zahalený rúškom tajomstva. Pracovné verzie návrhov zákona o územnom plánovaní a zákona o výstavbe vyvolali medzi stavebníkmi veľké očakávania, ale aj diskusiu s obavami samospráv a verejnosti.

Aj preto dostane slovo v prvom paneli Development summitu štátny tajomník podpredsedu vlády Martin Hypký. Diskutovať bude s poradcom primátora Bratislavy Jurajom Šujanom a regionálnym riaditeľom investičnej a developerskej spoločnosti CTP Stanislavom Pagáčom.

Pozor zmena! Vzhľadom na zlepšujúcu sa situáciu budeme organizovať 2. ročník konferencie Development summit prezenčnou formou.

V druhom paneli sa budeme venovať pálčivej otázke, na ktorú ešte presne nevieme odpoveď. Vieme však, že ak ju rýchlo nenájdeme, budeme mať vážny problém. Ako zrýchliť tempo výstavby v Bratislave a ako urobiť bývanie dostupnejším? Dopyt v súčasnosti prevyšuje ponuku, ceny nehnuteľností kontinuálne stúpajú a dokončené projekty pribúdajú len pomaly.

Na súčasnú situáciu bude reflektovať riaditeľ Metropolitného inštitútu Bratislavy Ján Mazúr, ktorý stál pri zrode dôležitého dokumentu Koncepcia mestskej bytovej politiky 2020-2030. Diskutovať bude s Radkom Pšeničkom, riaditeľom biznis a urban developmentu YIT Slovakia a Mariánom Hlavačkom, CEO developerskej spoločnosti Corwin. Obidva panely bude moderovať výkonný riaditeľ Inštitútu urbánneho rozvoja Juraj Suchánek.

Po skončení diskusných panelov bude priestor na networking so všetkými účastníkmi konferencie. Po dlhšom odlúčení sa tešíme na to, že vás opäť uvidíme.

Development summit 2021 

Dátum: 22.6.2021
Miesto konania: Radisson Blu Carlton Hotel, Bratislava
Program: 1. panel: 13:00-14:30
2. panel: 15:00-16:30
networking

Zaregistrujte sa na Development summit.