ASB ALMANACH 2020 je už v predaji

ASB ALMANACH aj v pandemickom roku prináša komplexný pohľad na stavebníctvo, trh s nehnuteľnosťami i developerské projekty

Pandémia koronavírusu ovplyvňuje celú našu spoločnosť. Ako zasiahla stavebníctvo a čo môžeme očakávať v najbližšom období? Nakoľko pomôžu verejné investície a ktoré oblasti stavebníctva zostanú dotknuté krízou najviac? Čoho sa obávajú výrobcovia stavebných materiálov a s akými problémami sa stretávajú stavebné realizačné firmy?

V tohtoročnom Almanachu vám znovu prinášame nielen štatistiky a prognózy analytikov, ale aj názory odborníkov priamo z praxe.

Ani v tomto roku nechýba ťahák Almanachu – rebríčky stavebných spoločností. Vďaka veľkej disciplíne spoločností, ktoré spracovali účtovné závierky napriek tomu, že pre dlhotrvajúcu mimoriadnu situáciu nemuseli, sme vyhodnotili podľa hospodárskych výsledkov za rok 2019 viac ako 1 300 spoločností.

Zmapovali, vyhodnotili a zanalyzovali sme aj trh s nehnuteľnosťami. Nezameriavali sme sa iba na dominantné rezidenčné nehnuteľnosti, ale i na administratívu, retail či priemysel a logistiku, ktorej pandémia, paradoxne, ukázala nové možnosti.

Novou kapitolou Almanachu je Rozvoj Bratislavy. Nájdete v nej ako vplýva stagnácia územného plánu na naše hlavné mesto, predstavíme aj nový Manifest verejných priestorov z dielne Metropolitného inštitútu Bratislavy. Týmto dokumentom by sa mal v budúcnosti riadiť rozvoj v tejto oblasti. Zo slov zástupcov magistrátu mesta sa dozviete plány v oblasti nájomného bývania a parkovacej politiky.

Bezmála 100 strán Almanachu venujeme veľkému prehľadu plánovaných a rozostavaných projektov nielen v Bratislave, ale aj v iných mestách na Slovensku. Aj keď rok 2020 je poznačený turbulentným vývojom, stavať sa, našťastie, neprestalo. Pravda, viacero projektov vrátane tých najväčších muselo odložiť svoje dokončenie, zmeniť svoj investičný zámer, dokonca pozastaviť svoj obvyklý stavebno-investičný proces. Napriek tomu v Almanachu opäť nájdete pestrú mozaiku toho, čo sa dokončieva, čo je rozostavané a čo sa ešte len pripravuje.

Tohtoročnou pandémiou je postihnutá aj súťaž ASB GALA. Prvá vlna koronakrízy nám zabránila výsledky vyhodnotiť a vyhlásiť v tradičnom jarnom termíne. Na vyhodnotenie si treba ešte pár týždňov počkať, aj preto sme v Almanachu venovali významný priestor predstaveniu všetkých nominovaných projektov v troch nových kategóriách ASB GALA Developer roka 2020.

Veríme, že Almanach vám pomôže čo najviac sa zorientovať v neustále sa meniacich informáciách a pripraviť sa na budúcnosť najlepšie, ako to len bude možné.

ASB ALMANACH si zakúpite za zvýhodnenú cenu na www.jagastore.sk.

 

 

KategórieAktuálne