Zápisky z Milána: tieto témy hýbu svetom dizajnu

Dynamický a pretkaný novými technológiami. Taký je súčasný štýl života a tak ho reflektujú aj trendy vo svete úžitkovej krásy. Po tie najhorúcejšie sme sa vybrali priamo do epicentra inovatívnych ideí – na najväčší dizajnový a nábytkársky veľtrh na svete.

Salone del Mobile Milano je pre architektov, dizajnérov, ale aj pre všetkých, ktorí sa profesionálne či s amatérskym nadšením zaoberajú úžitkovou krásou, udalosť roka. Tohtoročný veľtrh sa uskutočnil už po 62. raz a počas jedného aprílového týždňa premenil Miláno na meeting point tých najkreatívnejších tvorcov a najodvážnejších realizácií. Viac ako 1950 vystavovateľov z 35 krajín sveta prezentovalo svoju víziu premostenia dizajnovej súčasnosti s blízkou budúcnosťou.

ELITE BATH+KITCHEN bol pri tom. Zástupcovia bratislavského showroomu s prémiovými kúpeľňovými a kuchynskými riešeniami si zaleteli do Talianska po inšpiráciu, aby si rozšírili odborné know-how a ostali na pulze trendov v brandži. Ako zhrnuli dojmy z výpravy za elitnou krásou?

Zdroj: ELITE BATH+KITCHEN SK

Uvedomelé zariaďovanie priestoru

Neprekvapivo, rovnako ako po ostatné roky veľtrhu, aj ten aktuálny akcentoval tému trvalej udržateľnosti ako hlavný motív pri uvedomelom zariaďovaní priestoru. Milánski vystavovatelia ukázali, že ambícia znížiť uhlíkovú stopu sa dá úspešne preniesť od výrobcu až ku koncovému zákazníkovi.

Ten si vďaka novým materiálom a k prírode šetrnejším výrobným procesom môže vychutnať zariadenie od svietidiel po štýlové kuchynské zostavy s dobrým pocitom, že najvyšší level kvality už automaticky zahŕňa aj vyššiu citlivosť k životnému prostrediu.

Dizajn, ktorý „dýcha“ s ľuďmi

Zlievanie hraníc medzi formou a funkciou predstavovalo ďalšiu z ústredných tém tohtoročného milánskeho veľtrhu. Jedálenský stôl, ktorý dokáže z veľkosti XS expandovať na XL a plnohodnotne plniť účel pracovného stanovišťa aj dejiska slávnostnej hostiny, je len jeden z mnohých príkladov multifunkčných riešení, ktoré definujú dnešný svet dizajnu charakterizovaný vysokou adaptabilitou.

Dopyt po modulárnom priestore, ktorý vie „žiť“ so svojím majiteľom a prispôsobovať sa jeho premenlivým nárokom, rastie. Pokrýva ho aj showroom ELITE BATH+KITCHEN. Čo bolo včera intímnym zátiším osobnej starostlivosti a pozvánkou na reset duše, sa môže zajtra zmeniť na hi-tech hub, ktorý je prepojený s vaším smartfónom pre posilnenie individualizovaného zážitku. A áno, reč je o jednej a tej istej kúpeľni.

Zdroj: ELITE BATH+KITCHEN SK

Renesancia kvalitného remesla

Neprehliadnuteľným motívom tohtoročnej milánskej výstavy bola aj oslava kvalitného remesla. Nábytkárske značky so stáročia dlhou tradíciou na trhu tak dostali možnosť pripomenúť svetu, že v dobe automatizácie a sériovej výroby je práve autorský vklad cenený nad zlato.

Dômyselné detaily vyžadujúce náročné remeselné spracovanie či netuctové prvky so zreteľným  dizajnérskym podpisom nenechajú nikoho na pochybách, že do nich autor vložil okrem remeselnej zručnosti a talentu aj svoje srdce.

Pocta remeslu zároveň v Miláne otvorila debatu o novej dynamike vzťahu medzi majiteľom a produktom. Je ľahké nahliadať na vec v domácnosti ako na vzácny artefakt, ak vieme, že ide o originál s pridanou autorskou hodnotou.

Z výstaviska do showroomu

Tohtoročná prehliadka dizajnérskeho crème de la crème opäť potvrdila, že pri tvorbe priestoru nie je nad bezprostrednú skúsenosť. A to je myšlienka, ku ktorej sa hlási aj showroom ELITE BATH+KITCHEN v bratislavskom Zuckermandli.

Každá z 34 značiek luxusných kúpeľňových a kuchynských riešení, ktoré v showroome nájdete, má vlastné produktové katalógy. No ani ten najprofesionálnejšie spracovaný vám nedá to, čo osobná návšteva ELITE BATH+KITCHEN. Priamy zážitok.

Showroom je jediným miestom na Slovensku, kde sa vďaka exkluzívnemu obchodnému zastúpeniu stretnete s produktmi takých zvučných značiek, ako sú nemecké kuchyne Bulthaup, kuchynské spotrebiče Gaggenau, dizajnová sanita do kúpeľní Agape či ikonická Ceramica Cielo.

Zdroj: ELITE BATH+KITCHEN SK

ELITE BATH+KITCHEN + vy a váš projekt

Servis dostupný v showroome zahŕňa odbornú asistenciu pri výbere značiek a projekčných úpravách, materiálovú selekciu aj koordináciu montážnych prác, čo robí z ELITE BATH+KITCHEN solídneho partnera pre architektov, interiérových dizajnérov a ďalších profesionálnych znalcov výberovej krásy.

Nezáleží na tom, nakoľko je vaše zadanie excentrické či v akej projektovej fáze sa práve nachádzate. Elitný prístup oceníte vždy. Rezervujte si termín návštevy a príďte zažiť prémiovú úroveň produktov aj klientskeho servisu.

Viac na www.elitebathkitchen.sk.

Zdroj: PR článok ELITE BATH+KITCHEN SK