LED svietidlá
Galéria(6)

LED svietidlá v prirodzenom svetle od LEDVANCE

Všade nachádzame kancelárie bez dostatočného prirodzeného svetla bez ohľadu na to, či ide o modernú sklenenú architektúru alebo historickú kancelársku budovu. Najmä denné svetlo je jedným z najdôležitejších zdrojov stimulácie nášho prírodného biologického rytmu. Human Centric Lighting ďalej len HCL bolo navrhnuté a vyvinuté na základe najnovších poznatkov z vedeckých štúdií.

Zameriava sa na aspekty denného svetla a používa integrovaný dizajn osvetlenia, aby používateľom priniesol výhody optimalizovaného osvetlenia a to prispôsobením umelého svetla k prirodzenému dennému svetlu. Optimálna kvalita svetla je k dispozícii nielen na vykonávanie vizuálnych úloh, ale aj na udržanie nášho prírodného biorytmu a aktivity v čo najväčšej miere.

Zasadačka
BIOLUX HCL Downlight
Panel BIOLUX HCL
LED svietidlá
LED osvetlenie

Pozitívne biologické účinky dynamického osvetlenia zlepšujú výkonnosť, pozornosť a efektivitu po celý deň. Svetlo aktivuje presne tie časti nášho mozgu, ktoré kontrolujú mentálny výkon, napríklad rýchlosť reakcie alebo koncentráciu. Vďaka novému systému HCL môžu používatelia prispôsobiť svetlo rôznym pracovným podmienkam.

LED osvetlenie

Jasné umelé svetlo s vysokým obsahom modrého svetla, podobné prirodzenému dennému svetlu, môže v tomto prípade pomôcť ráno stabilizovať vnútorné hodiny a poskytnúť potrebnú stimuláciu počas dňa. Dynamicky meniacou intenzitou osvetlenia a zároveň ladenie bielej farby svetla od 2 700 do 6 500 K, automaticky simuluje prirodzený priebeh denného svetla pri vysokom indexe podania farieb Ra >90. Pozitívne tak ovplyvňuje denný režim a zvyšuje úroveň pohodlia.

Zasadačka

Pripojenie HCL systému nevyžaduje zásahy do existujúcej elektroinštalácie. Riadiaca jednotka reguluje svietidlá pomocou bezdrôtovej komunikácií ZigBee, ktorá vždy zaisťuje, aby ste dostali správne svetlo v správny čas dňa.

Inteligentný vstavaný senzor zaznamenáva parametre, ako je intenzita osvetlenia, prítomnosť, alebo pohyb a odovzdáva zaznamenané údaje do riadiacej jednotky, ktorá potom prispôsobuje intenzitu osvetlenia definovaným úrovniam. Okrem toho má možnosť výberu z rôznych svetelných nálad jednoduchým stlačením ovládacieho spínača pre prispôsobenie osvetlenia vašim požiadavkám.

 

Spoločnosť LEDVANCE prináša najmodernejšie svetelné riešenia na svete pre LED osvetlenia zamerané na človeka, ktoré možno prispôsobiť sledovaniu priebehu dňa a individuálnej situácii.

QR kód na odkaz YouTube:

QR kód

ZDROJ: PR článok spoločnosti LEDVANCE s.r.o.