image 78111 25 v1
Galéria(6)

Značka Terran oslavuje 15 rokov pôsobenia na slovenskom trhu

Partneri sekcie:

Spoločnosť Mediterran Slovakia s. r. o., výrobca betónovej strešnej krytiny značky Terran, pôsobí na slovenskom trhu už 15 rokov. Za toto obdobie prešla viacerými dôležitými zmenami a rozšírila svoje portfólio, aby svojimi produktmi uspokojila čo najširšie spektrum zákazníkov. Pri príležitosti svojich narodenín vám navyše prináša jedinečný darček – záruku 50 rokov na všetky betónové produkty.

01 Terran danubia
02 Terran vyroba
03 Terran M 15
04 Terran Synus
logo Terran

Spoločnosť, ktorej tradícia siaha v zahraničí až do roku 1920, začala svoju výrobu na Slovensku v roku 2000. Jej domovom sa stala obec Vlčany, kde sa produkty spoločnosti vyrábajú dodnes. Výroba betónovej strešnej krytiny prešla za obdobie pôsobenia na našom trhu komplexnou inováciou s cieľom priniesť produkty v špičkovej kvalite. Od manuálnej výroby sa postupne prešlo na poloautomatizovanú technológiu a v roku 2003 sa produkty začali vyrábať prostredníctvom plnoautomatizovanej linky. Vďaka tejto technológii sa mohla produkcia spoločnosti zvýšiť zhruba deväťnásobne, pričom v roku 2014 spoločnosť Mediterran Slovakia s. r. o., vyrobila takmer 9,5 milióna kusov betónovej strešnej krytiny.  

Všetky výrobky značky Terran prechádzajú dôkladnou kontrolou. Kvalita betónových strešných škridiel zodpovedá požiadavkám európskej normy EN 490. Základné suroviny, ich množstvo a kvalita, podliehajú predpisom EN 491.

Všetky výrobky značky Terran prechádzajú dôkladnou kontrolou. Kvalita betónových strešných škridiel zodpovedá požiadavkám európskej normy EN 490. Základné suroviny, ich množstvo a kvalita, podliehajú predpisom EN 491.

Strešná krytina na každú strechu

Prvou strešnou krytinou vyrábanou poloautomatizovanou technológiou bola škridla M15, ktorá sa stretla s veľkým záujmom verejnosti. „Strešnú krytinu M15 máme na streche už 15 rokov a za tento čas sme nemuseli rekonštruovať žiadnu jej časť, takže s vlastnosťami sme naozaj spokojní,“ opisuje svoje skúsenosti pán Bódis. V roku 2004 sa sortiment rozšíril o Danubiu, ktorá sa už vyrábala na plnoautomatizovanej linke. V portfóliu spoločnosti ju nájdete aj v súčasnosti. Jej poznávacím znamením je klasický tvar a mäkké línie evokujúce rieku a zvlnenú krajinu. Neskôr pribudol produktový rad Coppo s viacvrstvovou povrchovou úpravou, ktorý vďaka svojmu vlnitému profilu a melírovaným farebným odtieňom vnáša na strechu atmosféru slnečného Stredomoria.

Betónové strešné krytiny značky Terran sa v súčasnosti vyrábajú prostredníctvom plnoautomatizovanej linky.

Betónové strešné krytiny značky Terran sa v súčasnosti vyrábajú prostredníctvom plnoautomatizovanej linky.

Ponuku spoločnosti v roku 2008 obohatila strešná krytina Rundo – tradičná bobrovka vyznačujúca sa jednoduchým použitím a vysokou estetikou. V priebehu rokov 2010 – 2011 sa portfólio rozrástlo o dva ďalšie produktové rady – Zenit a Vlčanka. Kým strešná krytina Zenit sa vyznačuje moderným hranatým tvarom, hladkým povrchom a spája v sebe prvky orientu a chladnej elegancie severských krajín, Vlčanka s vlnitým profilom je charakteristická svojou vysokou kvalitou, výhodnou cenou a celkovou spoľahlivosťou. Čerstvou novinkou v sortimente je strešná krytina Synus. Tá vyniká nielen svojím jedinečným tvarom, ktorý verne opisuje sínusoidu, ale aj nízkou hmotnosťou, vysokou pevnosťou a odolnosťou proti nepriaznivému počasiu. Portfólio spoločnosti tak v súčasnosti tvorí šesť produktových radov strešnej krytiny v pestrej farebnej škále, ktoré uspokoja milovníkov klasiky aj nadšencov moderných tvarov a farieb.  

Betónová strešná krytina M15 sa ešte vyrábala poloautomatickou technológiou. Písmeno M vychádzal z názvu spoločnosti Mediterran, číslo 15 vyjadrovalo počet kusov potrebných na plochu 1 m2. Na svojom dome ju použil aj pán Bódis, ktorý je s výberom strešnej krytiny aj po 15 rokoch maximálne spokojný. Doteraz s ňou totiž nemal ani najmenší problém.

Betónová strešná krytina M15 sa ešte vyrábala poloautomatickou technológiou. Písmeno M vychádzal z názvu spoločnosti Mediterran, číslo 15 vyjadrovalo počet kusov potrebných na plochu 1 m2. Na svojom dome ju použil aj pán Bódis, ktorý je s výberom strešnej krytiny aj po 15 rokoch maximálne spokojný. Doteraz s ňou totiž nemal ani najmenší problém.

Inováciami k najvyššej záruke

Spoločnosť Mediterran Slovakia s. r. o., neustále pracuje nielen na zlepšení kvality svojich produktov, ale aj na svojej celkovej modernizácii, v rámci ktorej sa v roku 2010 rozhodla zaviesť aj novú firemnú identitu. Významným míľnikom bolo uvedenie novej výrobnej technológie a palety výrobkov s povrchovou úpravou EVO, ktorá doplnila povrchovú úpravu ColorSystem. Vďaka povrchovej úprave EVO sa zvýšila kvalita strešnej krytiny – je extrémne odolná proti vplyvom počasia, farebne stála a lesklá. Významný je aj rok 2015. Ten so sebou okrem novej strešnej krytiny priniesol aj zmenu názvu značky, ktorá bola dovtedy totožná s názvom spoločnosti – od januára 2015 nájdete v stavebninách produkty pod označením Terran. Za naozaj prelomový možno považovať jún tohto roka, keď sa značka Terran pri príležitosti 15 rokov pôsobenia na slovenskom trhu rozhodla zvýšiť poskytovanú záruku na všetky svoje betónové výrobky z 30 na 50 rokov. Poskytovaná záruka je tak medzi výrobcami betónovej strešnej krytiny najvyššia na domácom trhu.   

Strešná krytina Synus je novinkou v sortimente. Zaujme svojím jedinečným zvlneným profilom a nízkou hmotnosťou, vďaka ktorej predstavuje zaujímavé riešenie pri rekonštrukciách starších domov.

Strešná krytina Synus je novinkou v sortimente. Zaujme svojím jedinečným zvlneným profilom a nízkou hmotnosťou, vďaka ktorej predstavuje zaujímavé riešenie pri rekonštrukciách starších domov.

www.terran.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Mediterran Slovakia s.r.o.