Plastové okná

Partneri sekcie:

Viac denného svetla prinášajú do miestností okná s extrémne štíhlymi profilmi Elegant. Možnosť špeciálnej technológie lepenia umožňuje realizáciu klasických i obzvlášť veľkých a napriek tomu stabilných okien.

Trh s oknami je na výslní. Počas dvoch rokov pandémie ľudia masívne investovali do prerábok bývania, pri ktorých je výmena okien častokrát nevyhnutná. Oknári sa teda nesťažujú. Zasiahlo ich síce zdražovanie aj obmedzenie dodávok, ale vyšší dopyt to kompenzuje.

Denisa Kureková -

Medzi najdôležitejšie vlastnosti okien, na ktoré sa však často zabúda, patrí ich schopnosť izolovať hluk. Ak je stavba obklopená záhradou, široko-ďaleko sa nenachádza žiadna cesta alebo železničná trať, problémy s hlukom riešiť netreba. Ak sa však stavba nachádza v hustej mestskej zástavbe, možno hluk, ktorý je pre toto prostredie charakteristický, znížiť vhodným typom okien.

Prírodné zdroje sa neustále míňajú, pretože človek využíva planétu omnoho viac, ako by mal. Zodpovedné správanie voči životnému prostrediu a opakované využívanie surovín po ukončení ich životného cyklu, je v súčasnosti nevyhnutné.

Sklo a veľké presklené plochy sú dominantným prvkom súčasných stavieb. Prinášajú neobmedzený prístup k pekným výhľadom a možno nimi efektívne prepojiť interiér s exteriérom. Navyše dokážu vizuálne priestor zväčšiť a presvetliť. Okenný profil Elegant zapadne do akéhokoľvek stavebného štýlu, hodí sa pre moderné architektonické koncepty, rustikálne i vidiecke domy.

Na trhu s plastovými okennými a dverovými profilmi je obrovská konkurencia, ktorá ženie kvalitu výrobkov stále vyššie, pritom sa ale tempo rastu tohto segmentu spomaľuje. Ako sa s tým vyrovnáva druhý najväčší výrobca PVC profilov, spoločnosť Deceuninck, nám povedal Tomáš Klíma, ktorý je obchodný riaditeľ pre región strednej a východnej Európy.

Výber vhodných okien neminie žiadneho stavebníka, ktorý štartuje rekonštrukciu. Prvá vlna plošnej výmeny výplní otvorov sa zaoberala plastovými oknami zo všetkých strán. A napriek tomu, že od tých čias už ubehlo dlhých 30 rokov, zmienený plast stále s bezkonkurenčným náskokom ovláda trh. Ako je to možné? Desiatky rokov vývoja materiálu aj jednotlivých okenných prvkov, veľký pokrok v oblasti dizajnu a cena – to je iba niekoľko dôvodov, prečo drevo a hliník zaostáva aj v dobe, ktorá obecne plastom priveľmi nefandí.

Vďaka zakúpeniu nového rezacieho stroja má BRUVO Slovakia možnosť rezania fólie na požadovanú šírku. Takže vám teraz môžeme ponúknuť parapety s najnovšími farbami VEKA Spectral.

Výrobca PVC profilov a stavebných systémov Deceuninck pripravil pre tohtoročnú stavebnú sezónu nové produkty, ktoré sú jednotné pre celý európsky trh. Budúcnosť PVC okien predstavujú nekonečné sklené vlákna a modulárne systémy.

Kvalita okien Realtherm spočíva v jej výrobe, ktorá sa uskutočňuje v jednej z najmodernejších výrobní Strednej Európya v kvalite PVC okenných a dverových profilov od popredného európskeho výrobcu Deceuninck. Vďaka týmto dvom faktorom zaručuje spoločnosť Realtherm špičkovú kvalitu.

Súčasná architektúra preferuje jednoduchý a čistý dizajn, v ktorom sa často objavujú hliníkové okná. Hlavné prednosti „hliníka“ sú elegantný vzhľad, subtílna konštrukcia a k tomu navyše tvarová stabilita a pevnosť. Ale pretože každá minca má dve strany, vykazuje hliník oproti plastu horšie tepelnoizolačné vlastnosti a samozrejme aj vysokú cenu. Kto však preferuje hliníkový dizajn a pritom potrebuje ušetriť, môže zvoliť nemenej vkusné riešenie v podobe hliníkových obložiek.

V médiách sa stále častejšie môžeme stretnúť s informáciou, že okná s obsahom tzv. recyklovaného PVC, poprípade okná vyrobené z PVC profilov, ktorých hrúbka pohľadovej steny profilu je iná než triedy „A“, majú nižšiu kvalitu.

Okenné systémy Internorm sa vyznačujú vysokou kvalitou, perfektnou ochranou proti vlámaniu, vynikajúcou tepelnou ako aj zvukovou izoláciou, avšak veľký dôraz sa kladie i na prepracovaný dizajn a dokonalé spracovanie do najmenšieho detailu.

Spoločným menovateľom súčasného dizajnu sú matné povrchy. Objavujú sa nielen v bytových interiéroch, ale aj v automobilovom priemysle a, samozrejme, aj medzi výrobcami okien. Matný povrch a na dotyk čo najpríjemnejší povrch okenného rámu sú častými požiadavkami architektov, respektíve investorov. Čím „zamatovejší“ bude povrch nového okna, tým väčší úspech bude mať.