image 84655 25 v2
Galéria(6)

Fasáda so silikátovo-silikónovou omietkou Ceresit na Pizzérii Venezia v Martine

Partneri sekcie:

Pizzeria Venezia v Martine (lokalita Martin-Stráne) si v závere roka 2014 prešla celkovou premenou interiéru a exteriéru. Nový vzhľad fasády výrazne ovplyvnila kombinácia dekoratívnych panelov a fasádneho zatepľovacieho systému Ceresit Ceretherm.

Henkel Pizzeria Venezia foto1
Henkel Pizzeria Venezia foto2
Henkel Pizzeria Venezia foto3
Henkel Pizzeria Venezia foto4
Henkel Pizzeria Venezia foto5

Pizzeriu nájdete v tichej lokalite Martina neďaleko centra mesta v mestskej štvrti Stráne, ktorá je bránou k Martinským holiam, známym najmä vďaka vyhláseným lyžiarskym terénom. Atraktivite miesta zodpovedá aj kapacita – takmer 100 miest na sedenie, salónik pre 24 hostí a letná terasa s 56 miestami. Autorom architektonického riešenia novej fasády je Ing. Arch. Vladimír Hladký z martinského ateliéru CREAT, s.r.o., multidisciplinárneho združenia architektov, urbanistov, stavebných inžinierov a ďalších odborníkov a špecialistov v oblasti stavebníctva a tvorby krajiny. Aj vďaka prístupu autora sa podarilo citlivo začleniť rekonštruovaný objekt do okolitej rezidenčnej zástavby a súčasne upozorniť – aj vďaka kombinácii svetlej fasádnej omietky Ceresit a hnedých dekoratívnych panelov – na samotnú pizzeriu.

Realizáciu zaisťovala stavebná firma Lazostav, dodávateľom stavebnej chémie Ceresit boli STAVEBNINY ŽABOKREKY, s.r.o., ktoré prevádzkujú aj fasádne štúdio, v ktorom miešajú odtiene fasádnych omietok a náterov Ceresit. Na fasáde Pizzerie Venezia sú zo sortimentu Ceresit použité základný náter Ceresit CT 16, lepiaca a stierková malta Ceresit ZU a silikátovo-silikónová omietka Ceresit CT 174. Všetky tri produkty sú súčasťou fasádneho zatepľovacieho systému Ceresit Ceretherm Popular, ktorý ponúka investorom ekonomické a súčasne spoľahlivé riešenie .

Základný náter Ceresit CT 16 uľahčuje nanášanie omietok, zvyšuje priľnavosť k podkladu, je vodovzdorný a má veľmi dobrú kryciu schopnosť. Nanáša sa maliarskym valčekom alebo štetcom a je pripravený na okamžité použitie.

Lepiaca a stierková malta Ceresit ZU je tenkovrstvová malta na lepenie polystyrénových dosiek a následné zhotovenie armovacej vrstvy vystuženej sieťovinou so skleným vláknom v kontaktných systémoch zateplenia budov Ceresit Ceretherm (ETICS). Je vodostála a mrazuvzdorná, odolná proti mechanickému poškodeniu a paropriepustná, realizačné firmy oceňujú jej vysokú priľnavosť k minerálnym podkladom i polystyrénu.

Tenkovrstvovú dekoratívnu silikátovo-silikónová omietka Ceresit CT 174 – na pizzerii v Martine v prevedení „hladená“ zrno 1,5 mm – charakterizuje stabilný farebný odtieň, nízka nasiakavosť a mechanická odolnosť. Omietka je ako všetky omietky Ceresit odolná proti poveternostným vplyvom, znečisteniu a UV žiareniu a vďaka receptúre BioProtect odoláva aj plesniam, riasam a hubám.

Základné údaje:

Objekt: fasáda rekonštruovanej Pizzerie Venezia v Martine (lokalita Martin-Stráne)
Architektonické riešenie: ateliér CREAT, s.r.o., Martin
Dodávateľ stavebnej chémie Ceresit: STAVEBNINY ŽABOKREKY, s.r.o., Martin-Žabokreky

Použité materiály:

  • základný náter Ceresit CT 16
  • lepiaca a stierková malta Ceresit ZU
  • silikátovo-silikónová omietka Ceresit CT 174, „hladená“, zrno 1,5 mm

ZDROJ: PR článok spoločnosti HENKEL SLOVENSKO spol. s r.o.